Národní kolaNovinky

Známe 12 finalistů Malta Eurovision Song Contest

Během čtyř týdnů vybrala z 36 písní maltská televize TVM 12 nejlepších, které mají šanci zaznít v Malmö. Vítězná skladba bude známa 3. února.

Po čtyři podzimní týdny představovala maltská televize TVM 36 písní. V každém semifinálovém kole se představilo devět písní. O dvanácti postupujících soutěžících že všech semifinále dohromady pak rozhodla kombinace hlasů odborné poroty a maltské veřejnosti. Semifinálová kola jsme pro Vás shrnuli na ESC aréně v samostatném článku.

Finále Malta Eurovision Song Contest bude probíhat od 29. ledna do 3. února. Od pondělí 29. ledna do středy 31. ledna budou odvysílány tři epizody, ve kterých se finalisté detailně představí. Diváci se budou moci dozvědět podrobnosti ze života jednotlivých finalistů a nahlédnou také do zákulisí příprav finálových vystoupení. Ve čtvrtek 1. února budou představeny hudební videoklipy k finálovým písním. Pátek bude věnován nostalgickému večeru. 12 finalistů tak představí své oblíbené písně z historie Eurovision Song Contest.

Celý týden pak vyvrcholí velkým finále 3. února. Nebude se však jednat o přímý přenos, jak ho známe z minulých let. Finalisté nahráli svá vystoupení tzv. live on tape. Vystoupení se tak budou pouštět ze záznamu a živé budou pouze záběry z green roomu a samotné vyhlašování.

Níže naleznete kompletní seznam finalistů národního kola Malta Eurovision Song Contest i s odkazy na jednotlivé písně. Pod názvy písní naleznete oficiální videoklipy, které byly zveřejněny ve čtvrtek 1. února.

Finále – sobota 3. února 2024 – 22:00

 1. Janvil – Man
 2. Haley Azzopardi – Tell Me That It’s Over
 3. Erba’ – Sirena
 4. Nathan – Ghost
 5. Lisa Gauci – Breath
 6. Sarah Bonnici – Loop
 7. Greta Tude – Topic (Bla Bla)
 8. Miriana Conte – Venom
 9. Ryan Hili – Karma
 10. Gail Attard – Wild Card
 11. Denise Mercieca – Mara
 12. Matt Blxck – Banana

Vítěz letošního národního kola naváže na loňskou skupinu The Busker, která v Liverpoolu představila píseň Dance (Our Own Party).  Kromě vítěze národního kola a reprezentanta Malty pro letošní rok na Eurovision Song Contest ve švédském Malmö bude vyhlášena také cena pro nejlepší videoklip a nejlepší nový talent.

Kdo by měl podle vás reprezentovat Maltu na Eurovizi 2024?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..