Liverpool 2023Novinky

DNES: Zahajovací ceremoniál Eurovize 2023

Dnes proběhne zahajovací ceremoniál na tyrkysovém koberci, kterým bude oficiálně zahájena letošní Eurovize.

Každý rok po prvním týdnu Eurovize plném zkoušek čeká na všechny interprety zahajovací ceremoniál, který byl dlouhá léta nazýván červený koberec. Tuto barvu totiž nejčastěji mívá koberec při slavnostních událostech, jakými jsou filmové premiéry a velké mezinárodní i domácí festivaly. Posledních několik let však je v případě Eurovize trend tuto tradiční červenou barvu měnit. V roce 2018 v Lisabonu jsme tak byli svědky modrého koberce, který symbolizoval moře a řeku. Telavivská Eurovize 2019 pro změnu uspořádala zahajovací ceremoniál na oranžovém koberci, protože oranžová barva patřila sponzorovi tehdejší Eurovize, společnosti MyHeritage. Zrušená Eurovize 2020 měla například interprety přivítat na zlatém koberci. Ten měl symbolizovat cenu odpadu, protože dle některé filosofie má odpad cenu zlata a také celý zlatý koberec měl být vyroben pouze z recyklovaných materiálů.

Lake Malawi na Oranžovém koberci v Tel Avivu.

Od roku 2021 jsme však zvyklí vídat interprety na tyrkysovém koberci. A jak tomu bylo v Rotterdamu a v Turíně, ani letošní Liverpool nebude výjimkou a koberec bude mít opět stejnou barvu. Koberec bude roztažený u Walker Art Gallery a následná recepce s přivítáním všech interpretů a delegací se odehraje v St. George’s Hall, tedy na místě, kde již v lednu proběhl semifinálový los. Až bude ceremoniál za vámi, přineseme vám fotoreport s těmi nejzajímavějšími róbami a kreacemi, které si letošní interpreti do Liverpoolu přivezli. Letos po celém ceremoniálu proběhne ještě před budovou St. George’s Hall 90minutový koncert National Lottery Party pro přibližně 30 000 diváků. Tito diváci jsou striktně pouze Britové, kteří se účastnili národní loterie, ale doplní je také pár stovek fanoušků z řad fanklubů OGAE a vybraných mezinárodních médií.

Benny Cristo na tyrkysovém koberci v Rotterdamu.

Kdybyste si chtěli připomenout zahajovací ceremoniály předchozích ročníků Eurovize, u nás na webu naleznete galerie z Eurovize 2019 v Tel Avivu, Eurovize 2021 v Rotterdamu a Eurovize 2022 v Turíně.

We Are Domi na tyrkysovém koberci v Turíně.

Ceremoniál začíná v 16:00 SELČ a vy ho můžete sledovat živě na streamu na YouTube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..