Novinky

V semifinále vystoupí hvězdy Spojeného království i Ukrajiny

Sólově i v duetech, napříč věkovými kategoriemi i hudebními žánry. Takovou pestrost nabídnou hosté semifinálových přenosů v Liverpoolu.

EBU a BBC dnes odhalili společně první várku hostů, které uvidíme během úterního prvního semifinále a čtvrtečního druhého semifinále Eurovize 2023. V duchu motta United By Music a celkové myšlenky propojení Ukrajiny, která loni zvítězila, a pořádajícího Spojeného království nás tak čeká velice pestrá směsice hostů z obou zmíněných zemí.

Semifinále 1 – úterý 9. května 2023 – 21:00

Celou Eurovizi 2023 zahájí na začátku prvního semifinále jedna z letošních moderátorek – Julia Sanina z ukrajinské skupiny The HARDKISS. Ta zazpívá část jejich skladby Маяк, tedy Maják, což je vhodný symbolismus pro celou současnou situaci v Eurovizi a spojení mezi Ukrajinou a Spojeným královstvím. Největším úterním hostem bude domácí hvězda Rita Ora, která zazpívá jak medley svých známých písní, tak i v celosvětové premiéře představí svou novou píseň Praising You. Kdo pamatuje Eurovizi z první dekády tohoto milénia, tak si určitě velice dobře vzpomene na zpěvačku Alyoshu, která reprezentovala Ukrajinu v roce 2010. Ta nyní společně s anglickou zpěvačkou Rebeccou Ferguson zazpívá coververzi písně Ordinary World od Duran Duran.

Semifinále 2 – čtvrtek 11. května 2023 – 21:00

Druhé semifinále pak uvidí hned dvojici zajímavých interval actů, tedy vystoupení během hlasování a počítání výsledků. Nejdříve to bude číslo Music Unites Generations, ve kterém uslyšíme spojení ukrajinského rappera OTOYe, poslední reprezentantky Ukrajiny z dětské Eurovize – Zlaty Dziunky a Mariyi Yaremchuk, která reprezentovala Ukrajinu na Eurovizi 2014. Společně by měli představit originální koláž současné ukrajinské hudby. Kontra tomu se můžeme těšit také na jedno vystoupení, které je zatím částečně obestřeno tajemstvím. Nese název Be Who You Wanna Be a mělo by se jednat o vystoupení tří dosud nepředstavených drag queens. V tomto vystoupení bude hlavní sdělení, že Eurovize je místem pro každého bez ohledu na pohlaví, rasu či sexuální orientaci. Nebude chybět tanec ani dobrá hudba a má se údajně jednat o vystoupení, na které diváci Eurovize ještě dlouho nezapomenou.

Zatím nebylo odhaleno, na jaké hosty se můžeme těšit během finálového přenosu, ale jejich zveřejnění bude nejspíše otázkou následujících dnů a týdnů.

Na které z dosud představených speciálních čísel se těšíte nejvíce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..