Národní kola

DNES: Třetí semifinále Melodifestivalen 2023

Dnes večer pokračuje národní kolo Melodifestivalen, tentokrát ze švédského Lidköpingu.

Každou únorovou sobotu uvidíme jedno semifinále, v nichž se vždy představí sedm soutěžících, kteří zabojují o dvě postupová místa přímo do finále. Rozhodující slovo zde budou mít pouze diváci, kteří mohou hlasovat pomocí aplikace. Interpreti, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě, budou muset na svoji šanci postupu do finále počkat až do 4. března, kdy se navzájem utkají v dodatečném semifinále. Z tohoto přenosu pak vzejde poslední čtveřice finalistů a budeme tak znát kompletní dvanáctku, kterou uvidíme ve finále 11. března. Zde pak o vítězi, který pojede Švédsko reprezentovat na Eurovizi do Liverpoolu, rozhodnou nejen diváci ale i zahraniční porota poměrem hlasů 50:50. Letošním Melfestem nás provede dvojice moderátorů Farah Abadi a Jesper Rönndahl.

Soutěžící 3. semifinále Melodifestivalen 2023:

  1. Paul Rey – Royals
  2. Casanovas – Så Kommer Känslorna Tillbaka
  3. Melanie Wehbe – For The Show
  4. Nordman – Släpp Alla Sorger
  5. Laurell – Sober
  6. Ida-Lova – Låt Hela Stan Se På
  7. Marcus & Martinus – Air

Jednoznačnými favority dnešního semifinále jsou dle sázkových kanceláří Marcus & Martinus s jejich popově-elektronickou písní Air. Dále by mělo přímý postup očekávat buď duo Nordman nebo skoro již pravidelný a oblíbený účastník Melfestu Paul Ray. Poslední postupové místo do extra semifinále je vcelku otevřené a může jej pro sebe urvat v podstatě kterýkoliv ze zbývajících semifinalistů.

Již nyní jsou k dispozici minutové ukázky všech skladeb. Rovněž se můžete podívat na půlminutové ukázky všech sedmi vystoupení ze zkoušek zde.

Přímý přenos  sledujte dnes ve 20:00 SEČ přímo na webu švédské televize svtplay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..