ESCZ 2023Rozhovory

Rozhovor s Rodanem

A posledním, kdo odpovídal na otázky v České televizi, byl Rodan.

* Jaký příběh má tvoje skladba Introvert Party Club?

Písnička Introvert Party Club vznikla na Songwriting Campu, který pořádá OSA. Napsali jsme si s Janem Vávrou, Joem Dolmanem a Jeppem Engelbrechtem Appelem poslední den kempu. Chtěli jsme spojit veselý nebo šťastný zvuk s hlubokým, a naopak smutným textem. Zkrátka pracovat s kontrastem. A to se povedlo. Zároveň je to písnička pro všechny, kteří mají pocit, že nikam nepatří.

* Proč zrovna Eurovision Song Contest?

Rozhodli jsme se písničku Introvert Party Club poslat do Eurovize proto, že jsme jí od začátku věřili a věděli jsme, že tato soutěž je skvělou platformou k tomu, aby se dostala k lidem z celého světa.

* Jakou svoji schopnost považuješ za mimořádnou?

Nevím, jestli se to dá považovat za superschopnost, ale řekl bych, že umím dobře naslouchat. Sice mi moc nejde vyjadřovat svoje pocity, ale dokážu zpracovat pocity druhých.

Snažím se o co největší různorodost, protože to je podle mě to, co dělá hudbu krásnou – variace, způsoby a fantazie. Drtivá většina mých textů je o věcech, situacích či lidech, kteří ale doopravdy neexistují. K tomu, abych napsal písničku o něčem, co není, tak potřebuju naplno využít svoji fantazii. Pokud chce někdo moje písničky pochopit, tak se musí také odpoutat od reálného světa a nechat svoji představivost pracovat naplno.

* Co je tvoje guilty pleasure v hudbě?

Rozhodně Dermot Kennedy. Zejména jeho starší tvorba. Pamatuji si, že jsem jeho After Rain dokonce poslouchal měsíc v kuse každý den.

* Co vzkážeš fanouškům? A proč by pro tebe měli hlasovat?

Jestli náhodou máte pocit, že nikam nepatříte a nikdo nechápe to, jak se cítíte, tak je to v pořádku. Já se tak cítím taky. Nebojte se být jiní a hlasujte pro náš song.

Medailonek Rodana najdete v předchozím článku.

Ohodnoťte píseň Rodana - Introvert Party Club

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..