NovinkyReprezentanti

Arménie a Gruzie znají své reprezentanty

Do Liverpoolu se vydají Brunette a Iru Khechanovi!

Tento týden nás doslova zaplavily novinky ze zemí Kavkazu, tedy Arménie, Gruzie a Ázerbájdžánu. Arménie se stejně jako minulý rok rozhodla pro interní výběr reprezentanta a volba padla na zpěvačku Brunette. Vlastním jménem Elen Yeremyan je Brunette v tuto chvíli jedním z nejpopulárnějších arménských umělců s několika písněmi, které překročily hranici jednoho milionu streamů. Svojí soutěžní píseň si z větší části napsala Brunette sama a měl by žánrově zapadnout do R&B, po posledních úpravách bychom se vydání písně měli dočkat na konci února.

Gruzie letos vybírala svého reprezentanta pomocí své verze populární show The Voice. Více než dva měsíce probíhající soutěž poznala svého vítěze ve čtvrtek večer a stala se jím Iru Khechanovi, která svou cover verzí vítězné písně Euphoria z roku 2012 oslovila přes 20 % hlasujících diváků. Iru není ve světě Eurovize žádným nováčkem, v roce 2011 se jako členka skupiny Candy zúčastnila s písní Candy Music Dětské Eurovize a zasloužila se tak o jedno ze tří gruzínských vítězství. Píseň bude Iru společně s gruzínskou delegací vybírat v příštích týdnech.

Ázerbájdžán nám sice svého reprezentanta ještě neprozradil, odhalil však alespoň detaily své interní volby. V té zůstalo posledních pět interpretů, kteří ve studiu nahráli stejné písně, ze kterých v poslední fázi zvolí vítěze odborná porota.

Těmito interprety jsou:

  • Azer Nasibov
  • Humay Aslanova & Amrah Musayev
  • Leyla Izzatova
  • Mamagama
  • Turan & Tural Bağmanovlar

Jste spokojeni s volbou interpretů v Arménii a Gruzii? A co očekáváte od Ázerbájdžánu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..