Národní kola

DNES: První semifinále Pabandom iš naujo! 2023

Litevské národní kolo postoupilo do další fáze. Dnes nás čeká první ze dvojice semifinále.

Od roku 2020 došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na třetí letošní přenos tohoto národního kola – první semifinále. Dnes uvidíme 10 semifinalistů, z nichž do finále postoupí pouze pět písní. Dále z druhého semifinále postoupí také polovina a finále nás pak čeká 18. února 2023. Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2023 – 1. semifinále – Sobota 4. února 2023 – 20:00
  1. Il Senso – Sparnai
  2. Alen Chicco – Do You
  3. Baiba – When the Lights Go Out
  4. Joseph June – Vacuum
  5. NOY – Destiny’s Child
  6. Petunija – Love of my life
  7. Justė Kraujelytė – Need More Fun
  8. Gabrielius Vagelis – Šauksmas
  9. Rūta MUR – So Low
  10. Donata – Dreamer

Litva před pár lety začala snižovat počet jednotlivých přenosů. Nejméně jich bylo v roce 2021 – čtyři, minulý rok to bylo šest večerů a letos nás čeká přenosů pět. Těmi nás provede trojice Giedrius Masalskis, Augustė Nombeko a Richardas Jonaitis. Giedrius již moderoval předchozí národní kolo Eurovizijos Atranka, zatímco Richardas moderoval Pabandom iš naujo! již minulý rok s Giedriusem, pro Augustė bude letošní moderování premiérou v litevském národním kole. Pětičlenná porota by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Novinkou je, že letos by tato porota měla být v každém kole jiná. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se v minulosti již osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

Třetí část národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize nebo na YouTube kanálu televize LRT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..