Na místěNovinkyTurín 2022

Vítězem Eurovize 2022 je Ukrajina!

Skupina Kalush Orchestra potvrdila pozici lídra a zvítězila s písní Stefania.

Na druhém místě se umístil Sam Ryder ze Spojeného království a třetí místo brala Chanel ze Španělska. České trio We Are Domi se songem Lights Off nakonec skončilo na 22. místě.

 1. místo: UKRAJINA – 631 bodů
 2. místo: SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ – 466 bodů
 3. místo: ŠPANĚLSKO – 459 bodů
 4. místo: ŠVÉDSKO – 438 bodů
 5. místo: SRBSKO – 312 bodů

Kompletní výsledky finále i obou semifinále pro vás připravujeme do samostatných článků.

Jak jste spokojeni s vítězem Eurovize 2022 Kalush Orchestra?

24 komentářů: „Vítězem Eurovize 2022 je Ukrajina!

 • Já poslala SMS Angličanovi a měla jsem radost, že se shoduji s odbornou porotou, ale Ukrajina mi nevadila. Dokonce mi včera naskočil Zelenského projev, že Eurosong by se měl konat příští rok v Maripolu. To je opravdu optimistická představa, když to tam je celé vybombardované, ale přála bych jim to.

  Reagovat
 • Za „normálních“ okolností by to asi pro UA🇺🇦 1. místo nebylo, ale těší mě, že alespoň zvítězila originální a umělecky hodnotnější skladba a nikoli ježíšovská reinkarnace Eltona Johna nebo přehlídka vykroucených holých zadnic a.k.a. španělská reakce na Beyoncé. 😁

  Reagovat
 • Ukrajinu jsem měl v top 5, je to skvělá a neotřelá píseň, ale doufal jsem, že nevyhrají. Má to totiž takovou hořkou pachuť, jelikož šlo hodně o politickou situaci a je nereálné, aby Ukrajina příští rok hostila. Byl jsem překvapen, že si porota poslala na první místo Británii, jinak celková desítka vypadá dobře. Mrzí mě, že nás jak porota, tak diváci celkem zařízli, měli jsme na víc, ale finále beru jako úspěch. Jen je to škoda, když jsme ze SF postupovali jako 4. a měli velkou porci bodů.

  Reagovat
  • Jak může mít hořkou pachuť, že vyhraje UA? To možná kdyby vyhrálo RU s písní o euru za eden rubl nebo oslavující hrdiny Zet. To proboha není politika. Chápeš že volili lidé a jejich emoce? Měli prohrát, protože u nich není reálné příští rok dělat pokračování? Tak přesně tohle by byla politika. Ano, bez války by nevyhráli. A oni by za tu prohru, byli moc rádi. ❤️🇺🇦

   Naše písnička nevím. Nebylo to špatný. Moje hlasy Moldavsko, Švédsko, Ukrajina.

   Reagovat
 • Dalo se čekat, že vyhraje Ukrajina bez ohledu na to, jaká je to písnička. Za mě celkem v pohodě, i když hiphop zrovna nemusím. Byly tam lepší i horší.

  Překvapil mě propad Islandu. Věřila jsem jim. Příjemná písnička, holkám to skvěle ladilo.

  Reagovat
  • Omlouvám se za opakování. Měla jsem pocit, že se mi komentář neodeslal.

   Reagovat
 • Dalo se čekat, že vyhraje Ukrajina bez ohledu na to, jaká to je písnička. Tahle je za mě celkem v pohodě, i když hiphop zrovna nemusím. Byly tam lepší i horší.

  Překvapil mě propad Islandu, věřila jsem jim. Příjemná písnička a holkám to skvěle ladilo.

  Reagovat
 • Super, takže příští rok Eurovize nebude. Děkujeme

  Reagovat
  • Myslím si, že pokud by Ukrajina nemohla pořádat, tak se bude konat jinde, třeba v Británii .. v minulosti už to tak bylo, že země neměla na to pořádat, tak se pořádalo jinde .. jestli správně počítám tak čtyřikrát, naposledy v roce 1974 při vítězství lucemburska … zajímavým faktem je, že ve všech čtyřech případech byla náhradním hostitelem Británie, asi to tak bylo určeno, nevím a tentokrát by to i dávalo smysl, vzhledem k tomu, že byla druhá

   Reagovat
   • Británie by byla logická a celkem rozumná volba jakožto náhradní pořadatel. Jen doufám, že to Ukrajina nebude prodlužovat do nekonečna a měsíc před termínem pořádání oznámí že Eurovizi nestíhají zorganizovat. A náhradní pořadatel by ji již nestíhal zorganizovat. Snad má EBU nějaký krizový plán.

    Reagovat
 • Za mě celkem v pohodě. Písnička není špatná, bez současné politické situace to mohl být zajímavější boj. I předchozí vítězství Ukrajiny mělo politický podtext a tato se mi líbí víc. Navíc o vítězi rozhodli diváci, ne porota. Jsem zvědavý, jestli se za rok soutěž uskuteční opravdu na Ukrajině.

  Naši nakonec trochu zklamání… čekal jsem cca 15. místo, ale nemůžeme se spolehnout na žádné spřízněné divácké hlasy jako si dává třeba Balkán.

  Reagovat
 • Lepsi pisen tam nebyla ten Anglican byl horsi vyl jak koza a ta spanelka vsadila na holy zadek to uz podobnou ale lepsi mel rumun prekvapilo me malo bodu pro nemce

  Reagovat
 • Letos jsem eurovizní dění příliš nekomentoval, zčásti proto, že jsem se nikdy zcela nesžil s vybranou českou písní, a z větší části protože jsem se vlivem všech aktuálních problémů světa na Eurovizi celkově letos nedokázal správně naladit. Kdo vyhraje, bylo navíc vidět už hodně dlouho a hodně zdálky, takže mi to nepřipadalo ani moc napínavé. Zdálo se mi, že i někteří eurovizní bloggeři a Youtubeři se tentokrát snažili eurovizní bublinu jaksi šetrně a mezi řádky připravit na to, že ať už se jim sebevíc líbí trvale přiopilá paní ze Švédska, asi dvaatřicátá řecká variace na formuli „bílé šaty, modrá stage“ nebo třeba duet Mahmooda s Františkem z Kouzelné školky, TOP5 pro ně bude maximem možného.

  Ukrajina vyhrála o strašný ranec bodů od publika (kéž bych jen věděl, jak to zde ztučnit a podtrhnout) a všechny nářky nad „politicky“ voleným vítězem, které už teď čile trousí ruští trollové všude, kam jen dosáhnou, jsou tudíž mimo mísu. Je to dobře? Je to špatně? Nevím, prostě je to tak. Stefania je píseň, která by normálně nebyla nic pro mě. Z čehokoli, co zavání slovanským jucháním a halekáním, se instantně osypávám a poslední, co bych si přál, je, aby se z mé současně milované i nenáviděné popové dada soutěže stal upocený folklórní festival. Ani hip hop není zrovna můj šálek čaje. Jenže letos se prostě změnil kontext a i kdybych se sebevíc snažil, nedokázal bych se od něj odstřihnout. Sám jsem byl překvapen tím, jak moc mě vítězné vystoupení dojalo a jak moc jsem Ukrajincům morální vzpruhu v podobě vítězství v Eurovizi přál. Každý zdvižený prostředník Rusku se počítá.

  Nejvíc ze všeho mě nakonec mrzí, že už se neuděluje Barbara Dex Award. Umíral bych zvědavostí, zda tuto prestižní trofej letos ukořistí Australan za statečný boj s čtyřicetikilovým kožichovým monstrem, které se ho zjevně snažilo pozřít, anebo Holanďanka za mimořádně vydařený cosplay Spejbla.

  Reagovat
 • Tohle se tak moc očekávalo, že jsem si myslel, že to nenastane. A ono je to tady. Každopádně jsem spokojen. Stefania byla pro mě nejlepší písnička finále. Poslouchám to už od národního kola den co den. To znamená, že válka na oblíbenosti neměla u mě žádný vliv. A dokonce si myslím, že je to nejlepší song, co kdy Ukrajina vyslala. Spíš mě mrzí jakým způsobem vyhráli. Je mi jasné, že minimálně 200 bodů (i víc) z televotingu byly součástí solidarity a neměly nic společného s popularitou songu. Strašně rád bych viděl, jak by si Ukrajina vedla bez těchto vedlejších vlivů. I když jsem se radoval z výhry, bylo mi trošku líto Sama z UK. Kdyby nebyla válka, tak si myslím, že by to vyhrál. Navíc vyhlášení výsledků po Ukrajině bylo tak prokoukatelný, že už ani nemohl být nikdo v napětí.

  Reagovat
 • Nevím, co komu vadí?! Ukrajina měla dobrou písničku. Samozřejmě nějaká solidarita tam určitě byla, ale song to je dobrý. Kdyby to byla nějaká tragédie, tak neřeknu nic, ale takhle?
  Co se týče nás, tak já jsem velice spokojený s výkonem, že se to nesetkalo s odezvou diváků, je věc druhá, ale určitě se nemají za co stydět.
  A abych nezapomněl, fuck putin, fuck russia 🖕

  Reagovat
 • Přijde mi že si někdo Eurovizi spletl jen s dalším charitativním koncertm pro ukrajinu a nepochopil že posílané SMS nejsou v tomto případě DMS ale jde o něco úplně jiného.

  Reagovat
 • Ukrajina bola v Top 2 v každej jednej krajine získali skoro všetky možné body od divákov co sa dajú.

  Reagovat
 • Politické vítězství a televoting na konci odzpivanych písní – to je hrob Eurovize.

  Už vidim, jak ukrajinský vysílatel se vzdá pořádání soutěže.

  Reagovat
 • Výsměch hudbě. Soutěž by se měla přejmenovat na “kdo je v Evropě největší chudák” contest.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..