Na místěTurín 2022

DNES: První semifinále Eurovize 2022

O 10 finálových míst se popere sedmnáctka soutěžících.

V itakském Turíně se dnes uskuteční první semifinále Eurovision Song Contest 2022. Sedmnáct soutěžních písní bude bojovat o postup do prestižního velkého finále. V rámci dnešního večera se představí tito semifinalisté:

 1. Albánie
 2. Lotyšsko
 3. Litva
 4. Švýcarsko
 5. Slovinsko
 6. Ukrajina
 7. Bulharsko
 8. Nizozemsko
 9. Moldavsko
 10. Portugalsko
 11. Chorvatsko
 12. Dánsko
 13. Rakousko
 14. Island
 15. Řecko
 16. Norsko
 17. Arménie

Kromě těchto soutěžících vystoupí i dvojice automatických finalistů – Francie a Itálie. Tyto země navíc i hlasují právě v prvním semifinále. O výsledcích rozhodnou televizní diváci v kombinaci s národními porotami. Ty své body odevzdaly již včera večer během tzv. jury show. Večerem nás bude provázet trojice moderátorů Alessandro Cattelan, Laura Pausini a Mika. Atmosféru pro celý přenos určitě umocní i plná hala diváků, která k této události neodmyslitelně patří.

První semifinále zahájí vynálezce, který stvořil dron LEO, který nás bude v pohlednicích provázet celou letošní Eurovizí. O konceptu letošních pohlednic jsme vás informovali v samostatném článku. Na úvodní scénu naváže hudební číslo s představením titulní znělky letošní Eurovize The Sound of Beauty. V interval actu se nám představí Dardust, Benny Benassi a Sophie and the Giants, kteří nám přinesou mix písní Horizon in Your Eyes, Satisfaction a Golden Nights. Italská hvězda Raffaella Carrà, která zesnula minulý rok, bude taktéž připomenuta v krátkém čísle všech tří moderátorů. Svou šanci zazářit na Eurovizi dostane také Diodato, který měl Itálii reprezentovat na Eurovizi 2020 se svou skladbou Fai Rumore. Právě ta rozezní dnes večer turínskou halu Pala Olimpico. Uvidíme také vítězku posledního ročníku dětské Eurovize – Malénu z Arménie, která nás oficiálně pozve na letošní ročník do hlavního města Arménie Jerevanu, kam se podíváme v prosinci.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 2, kde vás celým pořadem provede Jan Maxián, anebo na ivysilani.cz. Letos narozdíl od předchozích let nebude možné sledovat přímé přenosy bez komentáře na oficiálním kanále na YouTube.

Chcete během večera bodovat a hodnotit? Stáhněte si a vytiskněte naše oficiální bodovací archy!

8 komentářů: „DNES: První semifinále Eurovize 2022

 • Abyste se trochu pobavili 😁… Pracovní povinnosti způsobily, že musím část prvního semifinále sledovat z vlaku. A co čert nechtěl, je to vlak EC, kde internet zprostředkovává slovenský provozovatel.
  To znamená, že můžu buď koukat přes data na webu ČT, nebo přes wifi na YouTube. Zdá se to jako výhra, ale vzhledem k tomu, jak data i wifi na střídačku padají, tak mě teda asi čeká hodně klikání sem a tam 🙄…

  Reagovat
  • Edit: Tak se zdá, že ČT jde i na slovenský wifi, tak v pohodě 😁. (Z minulosti vím, že v rakouských vlacích ČT nešla…)
   Tak snad to letošní zablokování YouTube napomůže tomu, že se bude ČR účastnit i příští rok 😊😉

   Reagovat
 • To stejné se psalo o vysílání přes YouTube v neděli při zahajovací show na tyrkysovém koberci, ale mně to normálně fungovalo…

  Reagovat
  • Koberec se nakonec po dohodě s ČT naštěstí uvolnil.

   Reagovat
  • Oficiální vyjádření vydal přímo vedoucí delegace Kryštof Šámal: Letos je to na CZ YouTube blokované a to především z toho důvodu, že nám nikdy YouTube nebyl ochoten nasdílet data o sledovanosti (počet sledujících, věk, demografii apod). Tyto data jsou pro nás naprosto zásadním vodítkem k vytvoření smysluplné kampaně, proto zkoušíme online diváky směřovat k nám na domovskou platformu iVysílání. Děkuji za pochopení. K.Š.

   Reagovat
   • Takže není možnost sledovat přenos bez českého komentáře?

    Reagovat
    • Bohužel letos na území Česka nikoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..