Novinky

DNES: Zahajovací ceremoniál Eurovize 2022

Podruhé v řadě se eurovizní interpreti projdou po koberci tyrkysové barvy, letos před palácem Venaria Reale.

O historii a tradici zahajovacího ceremoniálu a různých barvách koberců, které byly interpretům v minulosti k dispozici, jsme se zmínili v loňském článku, který najdete ZDE. Pokud byste si chtěli připomenout loňský ceremoniál z Rotterdamu, fotogalerii naleznete ZDE.

Každý rok je pro pořádání zahajovacího ceremoniálu vybírána speciální lokalita. Letos padla volba na palác Venaria Reale, který se nachází asi hodinu jízdy za Turínem a tento komplex s rozlehlými zahradami patří na seznam památek zapsaných na seznamu UNESCO. Na tomto seznamu se nachází již od roku 1997, palác byl však postaven již v roce 1675.

Ceremoniálem nás provede trojice moderátorů Gabriele Corsi, Mario Acampa a Carolina Di Domenico. Poslední dva jmenovaní již obstarali celkem 80 tiskových konferencí v letošním press centru – 40 po prvních zkouškách a 40 po druhých zkouškách, takže v některých případech se se samotnými interprety již dobře znají. Slavnostní ceremoniál z tyrkysového koberce začne v 16:00 SELČ a je možné ho živě sledovat na oficiálním YouTube kanále Eurovision Song Contest.

My pro vás po skončení ceremoniálu připravíme opět fotogalerii interpretů z tyrkysového koberce.

2 komentáře: „DNES: Zahajovací ceremoniál Eurovize 2022

  • Víme proč je letos ten stream zablokovaný? A stejně tak všechny přenosy?

    Reagovat
    • Dle informací od HoD budou letošní streamy pro Česko výjimečně zakázané. Opening Ceremonial se snaží delegace uvolnit, tak uvidíme, zda se povede. Přímý přenos finálových večerů bude možný sledovat na kanále ČT2, ivysilani.cz a pokusíme se také my nekomentovaný přenos zprostředkovat přes náš Discord 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..