Novinky

Kalush Orchestru uslyšíme naživo v Turíně

Ukrajinští reprezentanti dostali povolení k vycestování do zahraničí.

Po vypuknutí války na Ukrajině se začalo spekulovat o tom, zda se ukrajinští reprezentanti Kalush Orchestra budou moci květnové Eurovize v severoitalském Turíně zúčastnit osobně, nebo zda využijí možnosti „live-on-tape“, tedy záznamu předtočeného vystoupení, jako jsme viděli minulý rok v případě Austrálie. Po odmlce se ale vysílatel Suspilne vrátil s radostnou zprávou – Kalush Orchestra se fyzicky ukáže jak na eurovizní stagi v Turíně, tak i na několika „pre-parties“, tedy koncertů eurovizních umělců napříč Evropou, které předchází samotné soutěži.

Již před týdnem se objevila informace o tom, že Ukrajina dostala od organizátorů Eurovize výjimku z natáčení klasické podoby live-on-tape vystoupení, které se používá v případě nemožnosti jednotlivých reprezentantů zazpívat na stagi naživo, např. z důvodu nemoci. Namísto toho, pokud by se Kalush Orchestra nemohla dostavit osobně, by se televizní diváci na svých obrazovkách dočkali záznamu vystoupení z národního kola Vidbir.

Kalush Orchestra v národním kole Vidbir 2022

Cestu do Turína členům ryze mužské skupiny Kalush Orchestra nekomplikují pouze hrůzy války v jejich domovině, ale i praktická povinnost pojící se s vyhlášením stanného práva, která zakazuje všem mužům opustit území Ukrajiny. Úřady ale i zde slevily ze standardních pravidel a vydaly členům národní eurovizní delegace povolení vycestovat do zahraničí. Soutěžní song Stefania si tak patrně poslechneme živě nejen na turínském pódiu, ale také i v rámci dalších předeurovizních koncertů. Uskupení už například potvrdilo účast na pre-party Israel Calling 2022, které se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna v Tel Avivu.

Nové živé vystoupení Kalush Orchestra na lvovském náměstí Rynok

2 komentáře: „Kalush Orchestru uslyšíme naživo v Turíně

  • Song je u bookmakerů první jen díky válce na Ukrajině.
    Song je překombinovaný, „rapová“ část příšerná a falešná.🤮

    Reagovat
    • Co to meles? Je to dalsi luxusni ukrajinska kombinace, tentokrat rap, folklor a pop. Tohle by bylo v topu i bez valky. Jestli neco bylo prekombinovany a sileny tak to co kvuli porote vyhralo poprvy. Nastesti to vyradili.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..