NovinkyReprezentanti

Marius Bear bude v Turíně hájit barvy Švýcarska

Dnes byla představena jeho soutěžní píseň Boys Do Cry.

Švýcarsko již od roku 2019 přešlo na formát interního výběru, který se více než osvědčil. Po letech neúspěchů se dočkali kýženého postupu do finále a Luca Hänni tehdy obsadil krásné čtvrté místo. Stejným procesem byl v roce 2020 zvolen Gjon’s Tears, který patřil mezi velké favority na celkové vítězství, což také potvrdil při svém druhém pokusu v roce 2021. Tentokrát z toho bylo místo třetí, tedy pomyslný bronz.

Bylo by tedy nelogické od této úspěšné formule upustit a tak i letos byl švýcarský reprezentant vybrán stejnou metodou. Na výběru se podílel panel odborníků, ale také 100 umělců, interpretů či producentů z celé Evropy. Mezi nimi i mnoho bývalých eurovizních reprezentantů či lidí spojených s Eurovizí (PAENDA, Tinkara Kovač, Ovi Jacobsen, Alexey Gross, Ilinca…). Za Česko bychom v porotě našli Milana Havrdu, což vám možná nic říkat nebude, ale kdybychom místo toho napsali jméno Boris Carloff, už by vám znělo mnohem povědoměji. Podílel se totiž na písních Pam Rabbit, Tomáše Bočka, Jary Vymera nebo Jakuba Ondry z českých národních kol ESCZ 2019 a 2020.

Do Turína byl tímto procesem tentokrát vybrán Marius Bear, 28letý zpěvák, který již má na kontě několik alb a úspěšných singlů. V březnu mu vychází nové album Boys Do Cry a právě píseň s tímto názvem je jeho reprezentačním počinem. O reprezentaci tohoto zpěváka se již několik dní spekulovalo právě v návaznosti na oznámení o vydání nové desky a singlu z ní zrovna dnes. Zajímavé také je, že má Marius v kalendáři po 28. dubnu nějakou dobu volno, což pasuje na období, kdy se bude konat Eurovize. Píseň Boys Do Cry si nyní můžete poslechnout i u nás na webu:

Švýcarsko letos uvidíme v první polovině prvního semifinále v úterý 10. května. Jak se vám nová švýcarská skladba líbí? Nebojte se ji okomentovat v diskuzi pod článkem a také ji můžete ohodnotit v naší anketě na škále od 1 do 10.

Ohodnoťte píseň Mariuse Beara - Boys Do Cry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..