Národní kolaNovinkyReprezentanti

Francii bude reprezentovat Alvan & Ahez

Do Turína na Eurovizi 2022 odjedou s písní Fulenn.

V dnešním národním kole Eurovision France: C’est vous qui décidez! 2022 zvítězila skupina Alvan & Ahez s písní Fulenn. Porazila tak i předem favorizované sourozenecké duo SOA. Multiinstrumentalista Alvan je doprovázen triem zpěvaček Ahez. Jejími členkami jsou Marine Lavigne, Sterenn Diridollou a Sterenn Le Guillou. Toto uskupení pochází z Bretaně a právě i soutěžní píseň Fulenn je zaměřena na bretaňský folklor. Jedná se o legendu o dívce, která se osvobozuje od společenských norem tím, že v noci tancuje ve světle hořícího ohně. A přesně tak také vypadal jejich staging během finále francouzského národního kola.

Na letošní vítěznou píseň se můžete podívat v živé verzi z národního kola.

Mezi nejlepších 5 se po první fázi hlasování veřejnosti dostali SOA, Alvan & Ahez, Marius, Eliott a Pauline Chagne. Po dodatečné volbě poroty je doplnil ještě Cyprien Zeni. Po druhém kole hlasování veřejnosti jsme pak mohli sledovat všechny porotce jak postupně udělují své body pro šestici superfinalistů. Po skončení hlasování poroty bylo pořadí následující:

K tomuto pořadí se poté připočetla druhá polovina hlasů, kterou dodali televizní diváci. Konečná TOP 6 tak vypadala následovně:

Jak se vám líbí nástupci Barbary Pravi? Nezapomeňte novou reprezentační píseň Francie ohodnotit v naší anketě nebo okomentovat v diskuzi pod článkem!

Ohodnoťte píseň Alvan & Ahez - Fulenn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..