Národní kola

DNES: Finále UMK 2022

Finsko vybere nástupce skupiny Blind Channel.

Finsko bude letos opět volit svého repretzentanta v národním kole Uuden Musiikin Kilpailu 2022, kde se utká sedmička interpretů o možnost reprezentovat zemi tisíců jezer na Eurovizi v Turíně. Na koho se můžeme dnes večer těšit?

Večerem nás provede dvojice krásných Finek – zpěvačka Vesala a společně s ní influencerka Mmiisas (vlastním jménem Miisa Rotola-Pukkila). Mmiisas se ve Finsku v poslední době účastnila show Zlatá maska (The Masked Singer) a na poli youtuberství a influencerství se pohybuje již téměř 10 let. Vesala pak během finále vystoupí s pěveckým číslem. Nebude však jediným speciálním hostem finálového přenosu. Celý večer zahájí loňstí reprezentant Finska – skupina Blind Channel a také by mělo vystoupit raperské duo JVG.

V naší anketě jste nejvíce fandili skupině The Rasmus, která získala přibližně polovinu všech došlých hlasů. Na paty jí šlapala Olivera s pětinou všech hlasů a pomyslnou TOP 3 uzavírá skupina Cyan Kicks, která skončila těsně za Oliverou. Když se podíváme na předpovědi sázkových kanceláří, tak i zde drtivě vítězí The Rasmus s téměř 60% šancí na vítězství, druhé místo drží s 16 % Bess a třetí místo s 11 % stejně jako u nás skupina Cyan Kicks. Oliveře, která u nás skončila druhá, dávají bookmakeři pouze 4% šanci na vítězství, což znamená páté místo v celkovém pořadí sedmi finalistů. Nezapomínejme však na to, že i tyhle předpovědi se nakonec nemusí vyplnit. V roce 2020 se s podobně velkými šancemi na prvních příčkách držela Erika Vikman, která nakonec skončila až jako druhá za vítězem Akselem, který tak všechny překvapil. Bude se podobné překvapení opakovat i letos a najde se někdo, kdo porazí favorizovanou skupinu The Rasmus?

O vítězi rozhodnou společnými silami televizní diváci a mezinárodní porota. Ta má však ve svých rukou pouze čtvrtinu celkového výsledku, zatímco tři čtvrtiny jsou na finském publiku. Možná i proto jsou v případě Finska výsledky hůře předvídatelné než u jiných zemí.

Finále finského národního kola UMK22 začíná ve 20:00 SEČ a vy ho můžete sledovat online na webu finské televize YLE. Pokud byste nechtěli sledovat přenos ve finštině, televize YLE nabízí podobně jako v minulých letech i verzi přenosu s komentářem v angličtině, švédštině a dalších jazycích jako ruštině nebo jazyce saami.

Jeden myslel na “DNES: Finále UMK 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..