Národní kola

DNES: Finále Pabandom iš naujo! 2022

Litva zakončí své národní kolo finálovým přenosem, jehož vítěz bude Litvu reprezentovat na Eurovizi 2022 v Turíně.

Od roku 2020 došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na závěr celého národního kola, tedy velké finále, kde se nám představí osmička nejlepších, která prošla úspěšně předchozími fázemi této show.

V naší anketě jsme nenašli jasného vítěze. Po 20 % hlasů totiž získali Lolita Zero, Monika Liu, Gebrasy, Ieva Zasimauskaite i Rūta Loop. Pokud bychom tak chtěli vědět, kdo by mohl v Litvě zvítězit, tak se můžeme podívat na kurzy sázkových kanceláří. Bookmakeři si jsou vemi jistí vítězstvím Moniky Liu, které přisuzují šanci na vítězství 53 %.

Litva před pár lety začala snižovat počet jednotlivých přenosů. Nejméně jich bylo v roce 2021 – čtyři, letos nás čeká přenosů šest. Těmi nás provede trojice Giedrius Masalskis, Ieva Stasiulevičiūtė a Richardas Jonaitis. Giedrius již moderoval předchozí národní kolo Eurovizijos Atranka, zatímco Ieva moderovala Pabandom iš naujo! již minulý rok. Pětičlenná porota by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Novinkou je, že letos by tato porota měla být v každém kole jiná. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se v roce 2020 osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

Finále národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..