DNES: Finále lotyšské Supernovy 2022

V rámci pobaltského trojlístku dnes píseň vybere i Lotyšsko.

Dnes večer proběhne finále tradičního lotyšského národního kola Supernova. V něm se o výhru utká celkem 11 interpretů. Desítka postoupila minulý týden ze semifinále, kvůli technickým problémům během vystoupení však od televize získal navíc divokou kartu Miks Dukurs. O vítězi Supernovy a novém reprezentantovi Lotyšska rozhodne z poloviny odborná porota a z poloviny hlasující diváci.

Semifinálový večer byl taktéž poznamenán omikronem, kvůli pozitivnímu testu zpívala favoritka Aminata ze svého domova. Možná i právě proto skončila v diváckém hlasování překvapivě až na šestém místě. Ačkoliv divácké hlasování s přehledem vyhrálo uskupení Bujāns s písní He, She, You and Me, dle bookmakerů se do boje o vítězství zapojí kromě Aminaty také především skupina Citi Zēni, která svým eko-bio hitem Eat Your Salad pobláznila mnoho fanoušků. Jak už jsme ale v Lotyšsku zvyklí, Supernova si žije vlastním životem a jakékoliv predikce lze téměř každoročně hodit do koše.

Finalisté Supernovy 2022:

 1. Raum – Plans
 2. Linda Rušeniece – Pay My Own Bills
 3. Bermudu Divstūris – Bad
 4. Miks Galvanovskis – I’m Just A Sinner
 5. Bujāns – He, She, You & Me
 6. Elīna Gluzunova – Es pabiju tur
 7. Citi Zēni – Eat Your Salad
 8. Inspo – A Happy Place
 9. Mēs Jūs Mīlam – Rich Itch
 10. Aminata – I’m Letting You Go
 11. Miks Dukurs – First Love

Přímý přenos finálového večera Supernovy, kterým nás provede dvojice Ketija Šēnberga a Lauris Reiniks, můžete sledovat na webu televize LTV1 od 20:05 SEČ.

Kdo by měl vyhrát Supernovu 2022?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..