NovinkyReprezentanti

DJ LUM!X bude reprezentovat Rakousko

V Turíně ho doprovodí zpěvačka Pia Maria.

Poslední týdny už se ve spojení s Rakouskem objevovala pouze dvojice jmen – DJ LUM!X a duo Anger, konečná volba nakonec padla na první zmíněné jméno. Mladého 19letého DJe LUM!Xe na Eurovizi v Turíně doprovodí taktéž mladá 18letá začínající zpěvačka a skladatelka Pia Maria. Ačkoliv je DJ LUM!X velmi mladý, na svém kontě má mnohé úspěchy, především na poli mezinárodních spoluprací a počtu zhlédnutí na YT, případně streamů na Spotify. Ty se totiž šplhají do řádů desítek miliónů a to je již něco, co může říct málokterý rakouský interpret.

DJ LUM!X na svých singlech spolupracuje ve velké míře s dalším DJem a producentem Gabrym Ponte. Tato spoluprace však není vůbec překvapivá. DJ LUM!X (vlastním jménem Luca Michlmayr) totiž aktuálně žije a pracuje v italském Miláně, zatímco Gabry Ponte pochází z eurovizního Turína. Volba DJe LUM!Xe pro Turín tak je více než očividná, protože to pro něj bude téměř na domácím poli. Z některých skladeb DJe LUM!Xe jmenujme například Secrets, Scare Me, zlatem oceněnou Thunder, nebo platinovou The Passenger (LaLaLa). Jednoznačně největší úspěch však zaznamenala dvakrát platinová píseň Monster, na které opět spolupracoval s Gabrym Ponte.

V Turíně se na Eurovizi 2022 představí s písní Halo, která bude představena v první polovině března. Co se žánru týče, tak by se mělo jednat o taneční skladbu ve stylu konce 80. let a začátku 90. let, takže ji mnozí přirovnávají například k úspěšné skladbě Holding Out for a Hero od Bonnie Tyler, která se na Eurovizi objevila v roce 2013.

Co říkáte na rakouskou volbu? Myslíte si, že se bude DJi LUM!Xovi a Pie Marii v Turíně dařit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..