Národní kola

DNES: První semifinále Melodifestivalen 2022

Švédské národní kolo bude dnes zahájeno prvním semifinále ze stockholmské Avicii Arény.

Jedno z nejsledovanějších národních kol se tento rok dočká některých změn týkajících se zejména hlasování a vyhlašování výsledků, o kterém jsme psali zde. Každou únorovou sobotu uvidíme jedno semifinále, v nichž se vždy představí sedm soutěžících, kteří zabojují o dvě postupová místa přímo do finále. Interpreti, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě, budou muset na svoji šanci postupu do finále počkat až do 5. března, kdy se navzájem utkají v rámci dvou „mini-semifinále“. Z tohoto přenosu vzejde poslední čtveřice finalistů a budeme tak znát kompletní dvanáctku, kterou uvidíme ve finále 12. března. Všemi letošními přenosy nás provede zpěvák, skladatel, herec a model v jedné osobě – Oscar Zia.

Soutěžícími prvního semifinále jsou:

  1. Malou Prytz Bananas
  2. THEOZ Som du vill
  3. Shirley Clamp Let There Be Angels
  4. Omar Rudberg Moving Like That
  5. Danne Stråhed Hallabaloo
  6. Cornelia Jakobs Hold Me Closer
  7. Robin Bengtsson Innocent Love
Soutěžící prvního semifinále Melodifestivalen 2022

Největším favoritem na přímý postup do finále je již ostřílený účastník a reprezentant z roku 2017 Robin Bengtsson, který se letos pokusí publikum zaujmout se svižnější skladbou s názvem Innocent Love. Velkou naději na přímý postup má také Cornelia Jakobs, která se Melodifestivalenu účastnila v letech 2011 a 2012, kdy byla součástí dívčí skupiny Love Generation. Z několika posledních ročníků Vám mohou být povědomí mladí nadějní zpěváci jako Malou Prytz, Omar Rudberg a THEOZ, který se podílel na vystoupení Samira a Viktora se songem Shuffla. Těm jsou však dávány šance na postup do náhradního semifinále. Starší publikum pak může zaujmout například legendární švédská zpěvačka britského původu Shirley Clamp nebo Danne Stråhed, kteří jsou však v tomto semifinále považováni spíše za outsidery.

Již nyní jsou k dispozici minutové ukázky všech skladeb. Rovněž se můžete podívat na půlminutové ukázky všech sedmi vystoupení ze zkoušek zde.

Přímý přenos  sledujte dnes ve 20:00 SEČ přímo na webu švédské televize svtplay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..