Národní kola

DNES: The Late Late Show: Eurovision Special vybere irského reprezentanta

Irské národní kolo jsme si mohli naposledy užít v roce 2015.

Tehdy zvítězila Molly Sterling s písní Playing With Numbers. Vítězům irského národního kola se dařilo postoupit na Eurovizi do finále například mezi lety 2010 a 2013, načež následovala dvojice neúspěšných vítězů v letech 2014 a 2015. Právě to byl rok, kdy se Irsko rozhodlo s národním kolem skončit a od roku 2016 vybírali své interprety interně. Jelikož se od toho roku podařilo Irsku postoupit do finále pouze v roce 2018, tak by se dalo říci, že přeci jen národní kolo mělo větší procentuelní úspěšnost. A letos se tedy pro veliký (ne)úspěch vrací. O jednotlivých interpretech jsme vás již informovali v našem předchozím článku.

Na koho se dnes večer můžeme těšit?

  1. Patrick O’Sullivan –One Night, One Kiss, One Promise
  2. Janet Grogan – Ashes of Yesterday
  3. Brendan Murray – Real Love
  4. Miles Graham – Yeah, we’re gonna get out of it
  5. Rachel Goode – I’m Loving Me
  6. Brooke Scullion – That’s Rich

V naší anketě si nejlépe vedla Rachel Goode, která získala 55 % došlých hlasů, druhé místo obsadil s 27 % Brendan Murray a o třetí místo se s 9 % dělí Brooke Scullion a Patrick O’Sullivan. Janet Grogan ani Miles Graham od vás neobdrželi žádné hlasy. Podle bookmakerů je aktuálně největší favoritkou na vítězství Janet Grogan, ale její kurzy jsou téměř totožné s Brooke Scullion. Ze zbylých soutězících by je mohl ohrozit podle kurzů sázkových kanceláří ještě Patrick O’Sullivan, ale už jsme mohokrát viděli, že se předpovědi bookmakerů nevyplnily, takže berme tyto hodnoty s rezervou.

The Late Late Show: Eurovision Special vysílá irská televize RTÉ od 22:35 SEČ a vy jej můžete živě sledovat na oficiálním webu RTÉ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..