Národní kolaNovinkyReprezentanti

Barvy Severní Makedonie bude v Turíně hájit Andrea

Výsledky národního kola Za Evrosong 2022 byly oznámeny dnes večer v pořadu Stisni Play.

Andrea porazila pět dalších finalistů národního kola Za Evrosong 2022, když ovládla hlasování mezinárodní poroty. Online hlasování mělo stejný vliv na konečný výsledek jako hlasování poroty, tedy poměr byl 50:50. Andrea odjede v květnu do Turína s písní Circles, s níž porazila i favorizovanou Laru Ivanovu nebo Viktora Apostolskiho.

Pojďme se podívat na kompletní výsledky hlasování. Nejdříve pět zahraničních porotců z Izraele, Arménie, Islandu, Malty a Gruzie rozdalo své pořadí, tedy 6 „bodů“ pro poslední místo a 1 „bod“ pro první. Následně byly tyto body sečteny a konečný výsledek přepočítán na eurovizní body. Tento stav můžete vidět níže:

Následovalo odhalení výsledků online hlasování, kdy jsme se dozvěděli celkový počet hlasů pro každého interpreta. Zde došlo k největšímu překvapení, když původně favorizovaná Lara Ivanova skončila v online hlasování na posledním místě. Na opačné straně spektra drtivě zvítězil Viktor Apostolski, který měl na druhou Kaly náskok téměř 5000 hlasů. Po přepočtení na eurovizní body vypadalo online hlasování následovně:

Když se obě poloviny hodnocení sečetly, došlo ke shodě mezi Andreou a Viktorem. Známe situace, kdy v případě shody rozhodují televizní diváci, ale i případy, kdy má rozhodující slovo porota, proto do poslední chvíle nikdo nevěděl, kdo má v Severní Makedonii poslední slovo. Jak následně oznámily moderátorky (jednou z nich byla také reprezentantka Severní Makedonie z Eurovize 2017 Jana Burčeska), v případě shody rozhoduje porota. Jako nová reprezentantka tak byla ohlášena Andrea Koevska s písní Circles.

Severní Makedonie vystoupí v druhé polovině druhého semifinále ve čtvrtek 12. května společně s našimi reprezentanty We Are Domi. Jak se vám reprezentantka Severní Makedonie líbí? Ohodnoťte její píseň v naší anketě!

Ohodnoťte píseň Andrey - Circles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..