Národní kolaNovinky

Austrálie zná téměř všechny účastníky národního kola pro Eurovizi 2022

Kdo z této soupisky odjede reprezentovat protinožce do Turína?

Již před pár týdny jsme vám představili prvních šest interpretů, kteří budou bojovat o letenku do Turína a možnost reprezentovat Austrálii na Eurovizi 2022. Pojďme si ale onu šestici ještě jednou připomenout:

  • Isaiah Firebrace & ???
  • Jaguar Jonze
  • PAULINI
  • Sheldon Riley
  • G-Nat!on
  • Andrew Lambrou

Kdo však tuto sestavu doplní? Australská televize SBS představila i poslední část finalistů. Těšit se můžete i na tuto čtveřici:

  • Charley
  • Voyager
  • Jude York
  • Seann Miley Moore

Charley je mladá zpěvačka, která svou soutěžní píseň napsala již před 2,5 lety a je o rozchodu, využila tedy té situace a vlastní zkušenosti z minulosti, aby z ní vzešlo něco dobrého pro budoucnost. Voyager je pětičlenná metalová skupina, která se pohybuje na hudební scéně již od roku 1999, takže je to jednoznačně nejzkušenější z celé australské sestavy. Jude York již byl zmíněný při představení prvních šesti interpretů, protože bylo odhaleno, že napsal jednu ze zbylých čtyř písní. Pochází z města Toowoomba a píseň, kterou bude zpívat, je autorskou baladou. Seann Miley Moore je zpěvák, který se hrdě hlásí k příslušnosti ke queer komunitě. Je známý především svou účastí v pěveckých show X Faktor UK 2015 a The Voice Australia 2021.

Přeci jen ale dva otazníky zůstávají. Tím prvním je zpěvačka, se kterou se v duetu představí Isaiah Firebrace, který Austrálii reprezentoval již na Eurovizi 2017. Zatím víme pouze to, že jejich soutěžní píseň napsali společně. Druhý otazník je velké překvapení, protože tentokrát nebude finalistů 10, ale uvidíme vystupovat rovnou 11 interpretů. Ten poslední ale zatím známý není. Televize SBS totiž otevřela přihlašování do speciální divoké karty na sociální síti TikTok. Tato cesta je otevřená až do 16. ledna a ambasadorkou této divoké karty není nikdo jiný než australská reprezentantka z roku 2016 Dami Im.

Mimo to bylo také oznámeno, že během finále australského národního kola Eurovision: Australia Decides vystoupí jako speciální host norská skupina KEiiNO, která bude mít v únoru a březnu v Austrálii své velké zahraniční turné.

Jste spokojeni s dosavadní finálovou desítkou v Austrálii? A co si slibujete od speciální TikTokové divoké karty?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..