ESCArena hodnotí !ESCZ 2022

ESC Arena hodnotí: Imma Be (Elis Mraz)

Co říká na píseň Imma Be posádka našeho webu? Zjistíte právě teď!

Všechny písně českého národního kola ESCZ 2022 ohodnotí redaktoři a editoři webu ESC Arena. Přečtěte si jednotlivá slovní a číselná hodnocení a dejte nám vědět, jak moc s nimi (ne)souhlasíte.

4. Elis Mraz – Imma Be

Josef

Elis Mraz se nevzdává tak snadno a druhé místo v ESCZ 2020 ji neodradilo od dalšího pokusu. A jaký je tohle velkolepý návrat. Píseň Imma Be v sobě kombinuje rap a hip hop a tím připomíná písničky amerických interpretek jako Doja Cat nebo Nicki Minaj, vedle kterých by se Elis rozhodně neztratila. Její pěvecký výkon je jistý a profesionální, obzvláště ve spojení s tancem. To vše Elis divákům dokazuje i v živém vystoupení, které zpracovala trochu jinak než vlastní videoklip. Myslím si, že volba Elis by byla sázka na jistotu a na Eurovizi by se nám s ní dařilo dobře.

Hodnocení: 10

Honza

Není žádným tajemstvím, že Elis na Eurovizi je mým snem od doby, kdy se Česko na tuto soutěž vrátilo. Elis si našla svůj styl a Imma Be jen podtrhuje to, co jí sluší nejvíce. Živá verze je navíc okořeněná o více nástrojů a působí plněji. V původní nahrávce a ve videoklipu totiž místy může působit příliš univerzálně, i díky podkladu, který vlastně zcela totožný najdeme ve více písních. Ačkoliv tedy píseň postrádá určitou míru originality, Elis a její hlas dělají divy. Živá verze je svěží, Elis se opravdu umí hýbat a vlastně si tak říkám, zda toto už není zcela hotové eurovizní vystoupení. Možná to Elis i letos o kousek uteče, ona by se ale v tom případě, doufám, zase brzy vrátila a byla opět o něco silnější!

Hodnocení: 8

Pavel

Elis již několikrát byla v odborné porotě Eurovize a letos se podruhé vrací i do národního kola ESCZ. A já tleskám. Energická a vždy pozitivně naladěná zpěvačka se zjevně našla ve stylu hudby, který do českého výběru posílá. Latinské rytmy, rap a tanec Elis sedí a sluší. Song Imma Be by na pódium v Turíně přinesl show, která by diváky zcela jistě zaujala a získala hlas nejednoho z nich. Mohou se pochopitelně najít i tací, jimž takto výrazný a divočejší žánr nesedne. Já mezi ně ale nepatřím a Elis bych v květnu na Eurovizi v Itálii moc rád viděl.

Hodnocení: 9

Vladimír

Ačkoli jsem fanouškem Elis už od doby, co se objevila v Hlasu Československa, a moc bych jí vítězství přál, musím přiznat, že mě její letošní hip-hopově rapový song nechytnul tak, jak bych očekával. Zatím co před dvěma lety pro mě byla naprosto bezkonkurenčním favoritem na vítězství, letos se v mém žebříčku musí spokojit s top 3. Oceňuji však velmi zajímavou choreografii živého vystoupení, profesionální zpěv a její úžasné pohybové schopnosti. Ve prospěch Elis hraje letos i to, že tento song je v podstatě odrazem jejího já, což by mohlo být na Eurovizi v konečném důsledku velice dobře zúročeno.

Hodnocení: 8

Daniel

Elis Mraz byla jednou z mých favoritek před dvěma lety a její letošní pokus Imma Be, především díky zpracování jeho živé podoby, si rozhodně zaslouží můj hlas! Od videa se nemůžu odtrhnout, každá vteřina vystoupení je něčím zajímavá. Zážitek umocňuje i v rychlosti sestavená, zároveň však velmi povedená choreografie, která skvěle doplňuje vibe celé písničky. Přestože se příliš ve zpěvu nevyznám, řekl bych, že kombinace divokých tanečních kreací, dynamického rapu a složitých vysokých tónů dělá z Imma Be jednu z pěvecky nejnáročnějších skladeb výběru. Elis si s tímto úkolem ale umí poradit a i to by v Turíně mohlo být oceněno!

Hodnocení: 9

Ondra

Z letošní písně Elis Mraz mám bohužel trochu smíšené pocity. Přestože její počin z roku 2020 jsem naprosto miloval, letos u mě s Imma Be takové nadšení nevyvolala. Píseň je moderní, Elisin pěvecký výkon je perfektní, ale v některých částech mi song přijde trochu překombinovaný a obávám se, že po několika přehrání se snadno oposlouchá. Myslím, že na Eurovizi by s tím určitě ostudu neudělala, ale v letošním výběru máme podle mě o něco ambicióznější písně.

Hodnocení: 7

Celkové hodnocení pro Imma Be: 8,50

6 komentářů: „ESC Arena hodnotí: Imma Be (Elis Mraz)

 • Toto nie!!!
  Nie len že to nie je originálne, je to otrasné, strašné!
  Typická Alis, nemá to ani hlavu, ani pätu, prekombinovane, ukecane, na zošalenie prvoplánové! A pritom latino mám rada, ale ona pohnoji svojím nevkusom všetko. A klip? Fakt sa vám to jej hmyrenie páči?
  Neblbnite!

  Reagovat
 • Elis je obviněna z plagiátorství. Najděte si na youtube písničku “SNIK – CUBANO” Elis tvrdí, že si skladbu sama produkovala, no asi levou zadní, když použila kompletně muziku z jedné celosvětové známé a úspěšné skladby. A s tímto nás chce prezentovat ve světě? Proč by se mělo Česko prezentovat kubánskou hudbou, která už navíc existuje? Máme tady v řadách originální umělce a riskujeme si udělat mezinárodní ostudu? Zlatý Kabáti, ty měli aspoň vlastní písničky

  Reagovat
  • Jo – podobnost slyším, ale asi bude třeba ještě zapátrat jestli oba náhodou nepoužili stejný zdroj. Podobnost totiž neznamená, že Elis vykrádá tohoto řeckého rapera (respektive jeho produkční tým), protože ani on nemusí být autorem hudby. Mohli oba sáhnout polotovar odjinud.

   Reagovat
   • Přesně tak to je. Elis sama pod videem odpovídala na osočení z plagiátorství, že oba pouze legálně zakoupili a použili stejný podklad z databanky.

    Reagovat
    • Aha, to jsem vůbec netušila, že to takhle funguje – tedy že že lze koupit hudební podklad s nevýhradní licencí (a proč by to umělec dělal?) a potom můžou být písničky se stejným základem. To to umělcům neva? A není to problematické z hlediska pravidel Eurovize? Pokud nedojde k porušení autorských práv (což tady nedošlo), tak je to asi ok, že?

 • Elis je poctivý dříč a to mi na ní velmi imponuje. Vlastně bych chtěl, aby se mi ta písnička líbila víc už jen s vědomím, co všechno Elis udělala, aby byla co nejlepší. Včetně klipu, na kterém vůbec není znát, že byl natáčen ve spartánských podmínkách, aktivního přístupu k propagaci a nabušené live performance, z níž bych já byl schopen udýchat asi tak pět vteřin. 🙂 Za to klobouk dolů. Ale kandidát mého srdce to prostě bohužel není. V případě, že bude vybrána (a vzhledem k minulému výsledku to nelze vyloučit), doporučil bych jí zaměřit se ne na to, co ještě přidat, ale naopak co ubrat. Nerad bych několik měsíců trnul v hrůze, zda se náš reprezentant v Den D na stagi nerozpadne na prvočinitele, protože jeho tělesná schránka už nebude schopna to fyzicky zvládnout.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..