Národní kolaNovinky

Melodifestivalen 2022 bude uvádět Oscar Zia

S blížícím se začátkem nové sezóny národních kol přichází Švédsko s prvními novinkami!

Jeden z největších evropských hudebních televizních festivalů odhaluje svá první tajemství. Každý rok se švédský Melodifestivalen koná v zimě a čítá několik živě přenášených večerů, z nichž vzejde vítěz, interpret, který ponese vlajku Švédska na nadcházejícím ročníku Eurovize. Již nyní, hned na kraji nové eurovizní sezóny, se dozvídáme prvotní informace o festivalu, který nás čeká už za několik měsíců.

Moderátorem Melfestu 2022 bude Oscar Zia, švédský zpěvák, skladatel, herec a v neposlední řadě také moderátor. Oscara jsme mohli vidět v moderátorské pozici švédského festivalu už v posledním uplynulém ročníku, kde se v druhém semifinále postavil po boku Christera Björkmana a Anise Don Deminy. V nadcházejícím ročníku převezme uvádění soutěže do vlastní samostatné režie.

Oscar se nechal slyšet, že je z příležitosti nadšený a je mu velkou ctí se moderátorské pozice znovu zhostit. Zároveň uvedl, že by nerad stál na pódiu zcela sám a má v plánu pozvat mnoho svých kamarádů a kolegů na pódium jako své hosty. Podrobnosti však říci nemohl, neboť celý projekt je pochopitelně v rané fázi příprav.

Žhavou informací je také to, že švédský vysílatel SVT by se rád navrátil k předpandemickému formátu festivalu. Tedy jakousi tour po Švédsku, každý přenos v jiném městě, v jiné aréně, jako tomu bývalo doposud. A tím nejdůležitějším by měli být lidé, diváci, kteří by měli mít možnost opět podpořit své oblíbené interprety osobně v publiku. Vše ale závisí samozřejmě na tom, jaká bude aktuální situace s virovým ohrožením ve Švédsku, potažmo v Evropě a ve světě.

Buďme však optimističtí a věřme, že nadcházející eurovizní sezóna proběhne tak, jak ji známe a máme rádi. Jen v rámci Melodifestivalenu 2022 bychom se mohli těšit na města jako Malmö, Göteborg, Linköping, Lidköping, Örnsköldsvik a samozřejmě Stockholm. Držme Švédsku palce v přípravách.

Jste spokojení s výběrem moderátora? Myslíte, že budeme mít možnost s hudebním festivalem cestovat po Švédsku a užít si burácení živého publika? Napište nám do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..