Na místěRotterdam 2021

DNES: Druhé semifinále Eurovize 2021

O 10 finálových míst se popere sedmnáctka soutěžících.

V nizozemském Rotterdamu se dnes uskuteční druhé semifinále Eurovision Song Contest 2021. Sedmnáct soutěžních písní bude bojovat o postup do prestižního velkého finále, mezi nimi i Česko v čele s Bennym Cristo. Čeká nás velmi napínavý večer plný skvělých hudebních čísel. V rámci dnešního večera se představí tito semifinalisté:

 1. San Marino
 2. Estonsko
 3. Česko
 4. Řecko
 5. Rakousko
 6. Polsko
 7. Moldavsko
 8. Island
 9. Srbsko
 10. Gruzie
 11. Albánie
 12. Portugalsko
 13. Bulharsko
 14. Finsko
 15. Lotyšsko
 16. Švýcarsko
 17. Dánsko

Kromě těchto soutěžících vystoupí i trojice automatických finalistů – Španělsko, Spojené království a Francie. Tyto země navíc i hlasují právě v druhém semifinále. O výsledcích rozhodnou televizní diváci v kombinaci s národními porotami. Ty své body odevzdaly již včera večer během tzv. jury show. Večerem nás bude provázet čtveřice moderátorů Chantal JanzenEdsilia RombleyJan Smit a Nikkie de Jager. V aréně bude během přenosu stejně jako v průběhu úterního přenosu přítomno 3 500 diváků, kteří vytvoří opět skvělou atmosféru.

Druhé semifinále zahájí Redo a Eefje de Visser s tanečním vystoupením Forward Unlimited. Nevšední bude především dnešní interval act. O ten se postarají baletní tanečník Ahmad Joudeh a BMX jezdec Dez Maarsen s vystoupením Close Encounter of a Special Kind. Jak zahájení tak interval act tedy budou laděné především do moderních tanečních rytmů.

Česko vystoupí s číslem 3. Benny Cristo sice momentálně nepatří mezi žhavé favority na postup, o to více však bude potřebovat vaši podporu u televizních obrazovek. Smolné dny zažívala islandská delegace, která kvůli již několika covid pozitivním členům své výpravy, včetně jednoho vystupujícího, bude muset využít natočené video z druhé zkoušky z 13. května. Nejedná se tak tedy o záložní video „live-on-tape“, jako tomu bylo v úterý u Austrálie, ale o vystoupení přímo z Ahoy arény.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 2, kde vás celým pořadem opět provede Jan Maxián, anebo na živém streamu oficiálního YouTube kanálu Eurovision.

Chcete během večera bodovat a hodnotit? Stáhněte si a vytiskněte naše oficiální bodovací archy!

3 komentáře: „DNES: Druhé semifinále Eurovize 2021

 • Druhé semifinále bylo slabší, ale náš nepostup je podle mě oprávněný. Některé songy byly zase zbytečně přeefektované, ale spíš mě zaujalo, kolik zemí vsadilo na „sexy“ zpěvačku a její polonahé tělo (nevykoukla San Marinu bradavka?). Ve finále bude spousta takových vystoupení.

  Reagovat
 • Tak musím říct, že druhé semifinále tedy žádná sláva. Za mě takto:

  San Marino – pěkný
  Řecko – jako nic světoborného, ale na finále to asi stačit bude
  Island – smůla, že nemohli vystoupit
  Srbsko – solidní
  Portugalsko – to mě hodně zaujalo, pěkný song
  Finsko – parádička
  Švýcarsko – velká kvalita
  Dánsko – v té šedi bych je s klidem poslal do finále
  zbytek už teda nebyl nic moc, ale asi bych tam ještě poslal Rakousko a Estonsko

  Nejlepší byla pětka San Marino, Island, Portugalsko, Finsko a Švýcarsko, ostatní mě nijak zásadně nezaujali. A to bohužel včetně Bena, ale já nebyl fanouškem jeho písně od začátku.

  Reagovat
 • Nevěřím tomu, že Česko postoupí. Ne že bych mu to nepřál, ale je tam dost lepších písniček, které Česko jednoznačně předčí. Hlavně si myslím, že jsme totálně propadli u porot. Písničky podobné Benově Omaga většinou u porot úspěch neslaví. A co se týká diváků, tak ti zcela jistě dají přednost jiným favoritům, takže Česko zapadne i tam do zapomnění. Vystupovat jako třetí nám taky dost uškodí. Lidi si budou pamatovat otevírací San Marino (u toho také předpokládám, že se hodně bude mluvit o tom, že s ní vystupuje Flo Rida, takže si to diváci budou pamatovat i po 16 dalších vystoupeních). Pak tu máme Island, který bude těžit také z toho, že nemohou vystoupit naživo. Za to jim spousta lidí pošle ze soucitu hlas (ale většina samozřejmě proto, že je to jeden z favoritů). Srbsko podle mě u diváků také zabere. Minimálně v porovnání s Českem. Navíc mají mezi diváky spřátelené země jako Rakousko a Švýcarsko, které pravidelně Srbsko nějakými body obdaruje. Obávám se, že diváky zaujme také Portugalsko (opět při nejmenším více než Česko). A pak další země, jako Finsko, Lotyšsko, Švýcarsko a Dánsko. Česko prostě letos zůstane v semifinále. Finále to nebude ani náhodou.

  Za mě osobně bych rád ve finále viděl (podle pořadí vystupování): San Marino, Estonsko, Česko, Řecko, Moldavsko, Island, Srbsko, Albánie, Lotyšsko, Švýcarsko

  Osobně pak tipuji, že postoupí tito: San Marino, Řecko, Island, Srbsko, Albánie, Portugalsko, Bulharsko, Finsko, Švýcarsko a jako poslední buď Lotyšsko nebo Dánsko (u nich se nemůžu rozhodnout, které spíš postoupí, Lotyšsko bude těžit ze stage a myslím i hlasů od porot, Dánsko pak bude doufat v diváky a určitě bude těžit z toho, že vystupují poslední).

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..