Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Itálie

Jako první z finalistů má za sebou zkoušku Itálie.

Zatímco všechny státy účastnící se semifinálových kol už mají své první nebo i druhé zkoušky za sebou, řada teď přišla i na ty postupující do finále automaticky – země Velké pětky a hostitelské Nizozemsko. Jako první z této skupiny dnes na stagi rotterdamské arény Ahoy vystoupila italská skupina Måneskin se svou temnou rockovou skladbou Zitti e buoni.

Dnešní nácviky finalistů započaly asi se čtvrthodinovým zpožděním, dnešek byl totiž nejnabitějším zkouškových dnem ze všech – dopoledne proběhly zkoušky poloviny účastníků druhého semifinále. Italští reprezentanti na stage přichází s nepříliš komplikovaným vystoupením. Pódiu vévodí vyvýšená konstrukce s bicí soustavou, do níž jsou nainstalována blikající světla.

Zatímco frontman kapely Damiano David zůstává uprostřed hlavní stage, oba kytaristé využívají i postranních křídel. Společně všichni hudebně interagují a vzájemně se doplňují. Italský tým se rozhodl využít především světelných efektů, obzvláště v závěru tak začíná blikat celá aréna. Co se barevného spektra týče, opět je tu dominantní kombinace červené a modré. Za hlavní skupinou můžeme na LED obrazovkách sledovat siluety čtyř muzikantů. V závěru nás pak čeká velkolepé zakončení v podobě ohňové show ve všech svých podobách.

Outfity členů kapely nejsou příliš extravagantní. Její zpěvák se rozhodl svršek odhodit úplně, jeho tetování a dlouhý látkový doplněk zvýrazňují stříbrné široké kalhoty, které si oblíbil i zbytek hudební skupiny. Pěvecky nelze nic vytknout, ba naopak, zdá se, že od vystoupení na Festivalu di Sanremo nastal posun. Celkové zpracování ladí s energií drsného songu, což posléze podtrhuje ohromující zakončení.

 

Členové italské skupiny Måneskin na své tiskové konferenci prozradili, že jsou hrdí na to, že poprvé budou svoji zemi reprezentovat s rockovou písničkou navíc zpívanou v italštině, což je velmi neobvyklá kombinace.
O samotné jméno skupiny Måneskin se postarala basistka Victoria, která je napůl Dánka. 
Ten, kdo si tuto rockovou skupinu oblíbil, se může těšit na jejich turné, které by mělo začít v prosinci tohoto roku. Členové bandu doufají, že budou moct koncertovat alespoň v rámci Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..