Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Kypru

Druhý den zkoušek prvního semifinále zahájila Kypřanka Elena Tsagrinou!

Kyperská reprezentantka Elena odstartovala nedělní várku prvních zkoušek prvního semifinále. Jelikož El Diablo je taneční píseň, tak i sama Elena se během svého vystoupení ve velké míře věnuje kromě zpěvu i tanci. Na jevišti ji dopňuje čtveřice tanečnic.

Elena má na sobě krásné blyštivé šaty, za které by se nemusela stydět leckterá tanečnice latinsko-amerických tanců. Může tak částečně připomínat kyperskou reprezentantku Tamtu z roku 2019. Tanečnice jsou oblečeny do červených oblečků připomínajících kočky nebo také červené verze mimozemšťanů od Leny z Německa z roku 2011. Hlavní barvou je jednoznačně červená společně s bílou a černou. Tato barevná kombinace již byla vidět u mnoha vystoupení v minulosti Eurovize, například Švýcarsko 2019 nebo Kypr 2018.

Elena začíná svou píseň vleže na LED podlaze červené barvy, většinu písně pak společně se svými kočkami protancuje a vcelku obstojně zvládá své zpěvové party, ale zcela 100% rozhodně při své první zkoušce nebyla. Ve velké míře je využita část LED pozadí, která slouží jako zrcadlo, takže se zdá, že je tanečnic při vystoupení mnohem více. V závěru písně jsou pak využity plochy pozadí, které dosud nebyly využity a rozsvítí se červeně, čímž připomínají ďábelské rohy. Při posledním pokusu jsme také mohli vidět využití pyrotechnických efektů, což se k písni hodí. Doplňují totiž velký nápis EL DIABLO, který tak vypadá, jako kdyby hořel v plamenech pekelných. Více napoví druhé zkoušky, které Elenu čekají ve středu.

Kypr patří letos mezi oblíbence fanoušků a samotná pódiová prezentace není nijak výjimečná, ale ani pokažená. Pokud se nestane nějaká katastrofa během semifinále, věřím, že si Elena zazpívá ještě jednou při sobotním velkém finále.

Přestože Eleniny první zkoušky doprovázely mírné komplikace, celkově je s týmem zhodnotili jako velmi zdařilé.
O slovo se přihlásila i hlavní choreografka starající se o Elenino vystoupení, která mluvila o dlouhém procesu nacvičování poměrně složité choreografie. Sama Elena posléze dodala, že pro ní zezačátku nebylo lehké si zvyknout na tolik zpěvu a tance dohromady.
Elena po celou dobu neztratila úsměv ze tváře a ke konci konference na přání diváků zazpívala část své písně El Diablo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..