Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Irska

Lesley Roy „bloudila“ po rotterdamském pódiu.

Na stage se letos poprvé postavila i Lesley Roy z Irska. Ta dnes zároveň ukončila první, zkrácený zkouškový den. Zpěvačka na sobě měla tmavě zelený kostýmek a překvapila svým pódiovým konceptem. Lesley se objevuje v různých rámovaných scénách, které jsou tvořeny částečně pódiovými proprietami a částečně objekty zobrazenými na LED obrazovce. Člověk se tak může velmi snadno ztratit, co je vlastně realita a co nikoliv. Ale třeba právě to je účel irské delegace.

Lesley během prvních dvou minut doslova bloudí po jevišti, chvíli prochází kolem rotujících listů papíru, chvíli ji zase doplňuje v rámu obří vlna. Vše působí tak trochu jako ze staré pohádky. Kamery si svým způsobem hrají se vzdálenostmi objektů a vytváří nevšední podívanou. V bridgi před posledním refrénem pak Lesley vystoupí ze všech bláznivých propriet a objeví se celá na stagi. Pomalu pak prochází po catwalku až na vedlejší pódium, kde svou pouť ukončí. Za ní si pak můžeme všimnout, kolik věcí na hlavním pódiu bylo potřeba pro vytvoření potřebných efektů.

Pěvecký výkon Lesley Roy nebyl vyloženě špatný, ale rozhodně je na čem zapracovat. Zpěvačka se ale dnes musela více soustředit na to, kde přesně má stát, aby daný efekt působil tak jak má, než na samotný hlasový přednes. Můžeme tak očekávat, že vystoupení bude každým pokusem lepší a lepší.

Od Irska jsme takový staging rozhodně nečekali, vystoupení nemá ani nejmenší propojení s klipem. Po Makedonii ale půjde o velmi svěží a hravý obrázek. Originalita Irsku opět nechybí!

Lesley Roy doslova zářila štěstím. Tak velkou radost měla, že se konečně dočkala a mohla vystoupit na velké eurovizní stagei.
Lesley se rozpovídala o svém stagingu, který vypráví příběh jako v knize a během něj se používá několik běhacích pásů nastavených na různou rychlost. To bylo potřeba správně nastavit a sesynchronizovat. Lesley také připomněla, že má na sobě zelenou barvu, která je symbolická pro Irsko a také zdůraznila, že je při vystoupení bosa, aby na pásech nedošlo k nehodě, kdyby náhodou měla podpatky.
Lesley Roy také zavzpomínala na natáčení videoklipu, kde běhala irskou krajinou. Jelikož ale v Irsku hodně prší, bylo tedy mokro a Lesley zažila pád, který naštěstí nebyl vážný. Lesley také prozradila, že se snad v blízké budoucnosti dočkáme opět irského národního výběru na Eurovizi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..