ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (9): Amnesia (#ROU)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Roxen – Amnesia

Reprezentant Rumunska 2021

Josef

Roxen není špatná interpretka. Minulý rok ukázala, že umí přijít se zajímavými písněmi, ale moje sympatie tehdy ztratila po frašce, které v Rumunsku říkali národní kolo. Ale i přesto jsem si po čase na Alcohol You dokázal zvyknout. Amnesia není úplně špatná píseň, ale hodnotím ji pouze jako slabší průměr. Zatím se mi nepodařilo si k ní najít cestu a obávám se, že se to příliš nezlepší. Rozhodně je ale dobře, že si Roxen drží stále svůj styl a že dostala šanci se na Eurovizi přeci jen ukázat.

Hodnocení: 4

Honza

Hodnotit píseň Rumunska pro mě není jednoduché. Vím, jakou oblibu mezi fanoušky Roxen má, mě ale Amnesia příliš nebaví. Refrén obyčejný, stavba písně také obyčejná. Světlým momentem je poslední půlminuta písně, která může především vyniknout smysluplným stagingem. Roxen je kvalitní zpěvačka s nadějnou budoucností a nepochybuju o jejím kvalitním umístění na letošní Eurovizi. Možná jsem po loňsku prostě očekával příliš.

Hodnocení: 6,5

Dominik

Roxen naplno využila své zkušenosti a reakce fanoušků z předešlého roku a vytvořila hned několik songů pro letošní interní výběr. Její specifický styl byl znát ve všech skladbách, přesto nejsem schopen se naladit na její vlnu energie. Spousta fanoušků má ale jiný názor a tak předpokládám, že se do finále probojuje. Kdybych měl Amnesiu srovnat s Alcohol You, osobně preferují letošní skladbu.

Hodnocení: 3

Pavel

Po loňské frašce s výběrem písně letos Rumunsko vsadilo na interní výběr. A to je podle mě dobře. Píseň je o mnoho zajímavější a originálnější než ta loňská. Má napětí, chytlavý beat a je poměrně dobře zapamatovatelná. Postrádám však takové to „něco navíc“, které by mě nutilo si píseň pouštět častěji. Trochu mi vadí zvukový filtr, kterým je upraven Roxenin zpěv. Myslím, že by se bez něho píseň obešla. V živém vystoupení však filtr být nemusí a uvidíme v květnu v Rotterdamu, co Rumuni s vystoupením provedou.

Hodnocení: 6,5

Vladimír

Amnesia mě na první poslech moc neupotala, ale nakonec se mi zalíbila těmi rychlejšími pasážemi. Vzdáleně mi to připomíná Arménii 2019 a bojím se, že by Roxen mohl letos potkat podobný osud.

Hodnocení: 5

Daniel

Nadšení kolem rumunské zpěvačky Roxen mě minulý rok celkem minulo. S přihlédnutím na kvalitu jejích soutěžních písní jsem ale pro její letošní měl určité naděje, při prvním poslechu skladby Amnesia se mi ale zdálo, jako bych podobnou melodii už předtím zaslechl. Stále si nemyslím, že se jedná o příliš originální kousek, nicméně si ho rád poslechnu jak na Spotify, tak na eurovizní stagi. Jsem zvědavý hlavně na to, jak bude mladá zpěvačka znít naživo bez studiových hlasových efektů.

Hodnocení: 7,5

Ondřej

Za mě jednoznačně nejlepší song celého ročníku. Roxen sleduji od jejího zvolení pro minulý rok a absolutně jsem propadl její tvorbě. Na první pohled je vidět, že i sama Roxen si více sedla s letošním songem než s loňským a obecně si myslím, že Amnesia zapadá do její momentální tvorby. Pokud se jí podaří přesunout atmosféru klipu na stage, neměla by se podle mě bát o postup.

Hodnocení: 10

Celkové hodnocení pro Rumunsko: 6,07

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..