ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (6): Zitti e buoni (#ITA)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Maneskin – Zitti e buoni

Reprezentant Itálie 2021

Josef

Málokdy se v Itálii stalo, že by vybrali tak, že nejsem spokojený. Často totiž v Sanremu dobrá polovina písní je tak dobrá, že všechny by mohly skvěle Itálii reprezentovat na Eurovizi. Já jsem letošní italskou volbou hodně zklamaný. Jako oživení Sanrema byl tento rock super, ale jinak se mi vůbec nelíbí. Jeden bod, který uděluji, je především za originalitu a ponechání písně v italštině. Jinak se mi i za necelý měsíc nepodařilo najít více zajímavé melodie nebo chytlavosti v tomto rockovém nářezu. Možná méně je někdy více. Kdyby Itálie vybrala kohokoliv z ostatních soutěžících, tak by se v mém žebříčku namísto poslední příčky pohybovala rozhodně výše, možná i blízko TOP 10.

Hodnocení: 1

Honza

Italské Sanremo poprvé ve své více než sedmdesátileté historii vyhrává tvrdá hudba. Milovníci italských serenád letos budou truchlit. Píseň Zitti e buoni avšak nabízí zcela nový rozměr italské hudby a přestože se jedná o velmi rockovou věc, kouzlo se nikterak nevytrácí. Zamiloval jsem si především bridge před posledním refrénem. Narozdíl od finské písně je pro mě toto originální a zajímavý počin, který letos nebude přehlédnut. Itálie opět míří mezi ty nejúspěšnější země nového eurovizního klání.

Hodnocení: 7,5

Dominik

Zde bude moje recenze velmi krátká a kritická. Chápu, že v historii Sanrema nebylo tolik výchylek a změna byla u posluchačů jistě žádaná, přesto je pro mě tohle neposlouchatelný reprezentant. Třeba bude ale skupině Maneskin právě tento šok hrát do karet.

Hodnocení: 1

Pavel

Jako skalní fanoušek italského Sanrema a italské popové hudební scény jsem i letošní festival se zaujetím sledoval. Přestože jsem měl jiné favority, na extravagantní skupinu Måneskin si začínám zvykat. Co se týče hudebního žánru, nerozumíme si. Oceňuji však, že song Zitti e buoni zní, dle mého, originálně a má zajímavá místa, která mě baví. Písni pomáhá i text v italštině, kterému sice málokdo mimo Itálii porozumí, přidává však na jedinečnosti a výjimečnosti oproti jiným songům tohoto žánru. Diodato v loňském roce obsadil v mém žebříčku třetí příčku, Måneskin reprezentují třetí desítku. I tak se ale na jejich živou prezentaci v Rotterdamu těším.

Hodnocení: 6,5

Vladimír

Tak tohle mě teda vůbec nechytlo a nadšení ostatních nesdílím. Písničku jsem slyšel jen párkrát a sám od sebe bych si ji asi jen tak nepustil. Upřímně si nemyslím, že tohle by mělo nějakou velkou šanci na úspěch, kdyby to nebyla zrovna Itálie.

Hodnocení: 1

Daniel

Z posledního místa na pozici oblíbenců mého žebříčku letošní Eurovize. Přestože by se taková skladba obvykle do mého playlistu dostala jen těžko, když sleduji její interpretaci skupinou Måneskin naživo, nemůžu se odtrhnout. Vystoupení působí jakousi silnou a tajemnou energií, která z písně dělá opravdu originální a zajímavou podívanou. Myslím, že toto číslo má potenciál nás svým finálním umístěním překvapit.

Hodnocení: 8,5

Ondřej

Nikdy bych nečekal, že se Itálie odhodlá poslat něco takového. Mix roku a italštiny podle mě funguje naprosto skvěle. Jak hlavní zpěvák, tak i zbytek kapely mají velmi výrazné charisma a není divu, že už teď jsou zaslouženě jedni z favoritů na vítězství. O staging se podle mě ani moc starat nemusejí, protože jejich samotná přítomnost zaujme velké množství diváků. Osobně si myslím, že na vítězství to asi stačit nebude, ale o solidní výsledek se nejspíš Itálie bát nemusí.

Hodnocení: 8,5

Celkové hodnocení pro Itálii: 4,86

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

4 komentáře: „ESC Arena hodnotí (6): Zitti e buoni (#ITA)

  • Za mě je teda Itálie taky top 5 materiál… Navíc fanoušci můžou dávat jen pozitivní hlasy, hejtři negativní hlasy nemají, takže zprůměrovaný polarizovaný názor ESC Arena porotců trochu zkresluje :-).

    Reagovat
  • Naše výsledné hodnocení je ovlivněno velmi extrémními výkyvy. Rozhodně neplatí, že by se našemu týmu Itálie obecně nelíbila. 🙂

    Reagovat
  • Každý má svůj názor…ale takhle málo? 😀 Ještě horší než Estonsko nebo Albánie? Dobře, teď s vámi opravdu nesouhlasím.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..