Novinky

Přípravy Bena a ČT jsou v plném proudu

Co jsme se dozvěděli ze série instagramových rozhovorů?

Čas rychle ubíhá a všechny veřejnoprávní televize mají plné ruce práce s přípravami na květnovou Eurovizi. V letošním roce je jejich příprava na jednu stranu ulehčena tím, že během dubna nebudou probíhat pre-parties, které některé akční delegace, včetně té české, naplno využívaly, na druhou stranu je ale ztížena několika faktory. Delegace mají posledních pár dní na natočení záložního vystoupení. Benny Cristo společně s Českou televizí natočil toto video minulý týden, mnoho zemí tak činilo tento víkend.

Svazující může být také určitá míra nejistoty. Nizozemsko i EBU pevně věří, že interpreti budou přítomni přímo v Rotterdamu, hranice mezi úspěšným vystoupením v Ahoy aréně a nutností využití záložního videa je však nesmírně tenká. Stačí jeden pozitivní test v rámci delegace a sny o vystoupení na velké stagi jsou pryč. Delegace tak musí řešit řadu dalších bezpečnostních otázek od nerizikové cesty do Nizozemska, několikadenní karantény po příjezdu, až po velmi omezený pohyb smrsknutý prakticky výhradně na cesty mezi ubytováním a místem konání – arénou Ahoy.

Ačkoliv jsou si všichni vědomi rizik a těžších podmínek v letošním roce, možnost vystoupit po dvou letech na Eurovizi přebíjí veškeré negativní vlivy. Benny se už teď na květen velmi těší. Jeho prioritou je podat co nejlepší výkon, žádné konkrétní vize o tom, jak vysoko by se chtěl umístit, zatím nemá. Své písni Omaga ale hodně věří. Dle něj je song velmi speciální, už jen svou konstrukcí, jež se opírá o dvojdílný refrén, který dokáže skvěle pumpovat. Omaga je zkrátka originální věc, ve které se snoubí více hudebních stylů.

Kaleidoskopické prvky vidíme i na promo fotografii k písni.

Za to, jak píseň vypadá, vděčí Ben především Filipu Vlčkovi. Ten na písni začal pracovat hned při prvním setkání s Benem. Dle Filipových slov chtěl Ben napsat píseň v konkrétním rytmu a beatu, na který bude moci tančit a skákat přesně dle svých daných představ. Když Filip pochopil, co po něm Ben vlastně chce, vznikla Omaga. I on se na Eurovizi těší, narozdíl od Bena ale přesně neví co očekávat. Je šťastný, že právě jeho song zazní na tak obrovské události, žádnou představu ohledně května ale nemá. Filip by měl v Rotterdamu též zastat roli back vokalisty.

Česká televize ani letos nenechává nic náhodě. O pódiovou prezentaci se tentokrát dokonce stará velké jméno – Marvin Dietmann. Ten má na svědomí obrovské množství úspěšných eurovizních vystoupení. Marvin pochází z Vídně a ve světě Eurovize se pohybuje už od roku 2011. Jeho největší úspěch přišel v roce 2014, kdy šéfoval pódiové prezentaci vítězné písně Rise Like a Phoenix. Česko není zdaleka jedinou zemí, které Marvin letos připravuje staging. Kromě Bena se stará i o vystoupení Rakouska, Španělska, Bulharska, Estonska, Chorvatska a Kypru. Marvin se tak stává nejžádanějším kreativním šéfem letošní Eurovize. Kromě něj se o úspěšné stagingy starají například Fokas Evangelinos (letos Řecko, Moldavsko) a též Sacha Jean-Baptiste, která už pilně připravuje pódiové prezentace Švýcarska, Švédska, Gruzie a Albánie.

Marvin s vítěznou Conchitou v roce 2014. Zdroj: News.at

Marvin Dietmann v instagramovém rozhovoru prozradil, že se pro staging Bena inspiroval v jeho písni a videoklipu. Využitá tak bude barevná kaleidoskopická scénografie. Vystoupení začne velmi osobně a intimně a bude eskalovat do barevné, pozitivní taneční show. Marvinovým cílem je především, aby vše dohromady skvěle fungovalo a aby Ben na pódiu doslova zářil. Dle jeho slov je celá česká delegace na nejlepší cestě toho všeho dosáhnout.

Zůstaneme-li u pódiové prezentace, o taneční choreografii se postarala dvojice Robin FUUSE Šeba a Alberto Gola. Tito chlapci jsou navíc Benovi tanečníci. Při tvoření choreografie především chtěli do tance promítnout energický song Omaga a jeho „super vibe“. Jak oni sami říkají, taneční kreace mají „funky feel“ a vystoupení bude živé a energické a propojené s Benovými tanečními pohyby. Vystoupení rozhodně nebude nudné, v rámci něho uvidíme hned několik tanečních stylů. Pestrost tak nebude pouze v barvách ale i v tancích a celkové skladbě vystoupení. Robin a Alberto budou behěm vystoupení nervózní, když si představí, kolik milionů lidí na ně v tu chvíli bude koukat z druhé strany kamer, ale už teď se na vše velmi těší. Těšení umocňuje i fakt, že klukům už jednoduše vystupování na pódiu před lidmi chybí.

Těšíte se na české vystoupení plné barev a tance?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..