Ruské barvy bude letos hájit Manizha

Ta zvítězila v ruském národním kole dnes v podvečer.

V Rusku se dnes uskutečnilo šedesát minut dlouhé národní kolo, ve kterém se o post nového reprezentanta utkala trojice finalistů. Po dlouhých spekulacích, zda se mezi soutěžícími objeví i loňský zástupce skupina Little Big, bylo těsně před začátkem přenosu jasné, že skupina v rámci večera vystoupí pouze jako host. Hned na začátku tak zazněla jejich loňská píseň Uno. Little Big poté oficiálně prohlásili, že se nakonec sami rozhodli o účast na letošní Eurovizi neusilovat, nechtěli totiž, aby fanoušci porovnávali jejich novou píseň s tou loňskou. Program se nesl ve slavnostní atmosféře, náznaky světové pandemie byste zde jen těžko hledali.

V show, kterou moderovala Jana Čurikova, se nakonec o hlasy Rusů ucházela tato trojice soutěžících:

 • Manizha Russkaya Zhenschina
 • #2Mashi Bitter Words
 • Therr Maitz (Anton Belayev) – Future is Bright

Mezi hosty jsme mohli vidět mnoho známých jmen, jako například hlavní tvář tzv. „Dream Teamu“ Filippa Kirkorova, letošní reprezentantku Moldavska Natálii Gordienko, zástupkyni Ruska z roku 2013 Dinu Garipovu nebo reprezentanta Běloruska z roku 2007 Kolduna. Přítomným divákům zazpíval sám Kirkorov a možná překvapivě se objevila i Polina Gagarina, která vystoupila se svou eurovizní písní z roku 2015 A Million Voices, tentokrát však v ruské verzi.

Po ukončení hlasování, během kterého si moderátorka povídala s hosty a sám Vladimír Putin popřál všem ženám k Mezinárodnímu dni žen v televizních zprávách, nastala chvíle vyhlášení výsledků. Rozhodnutí bylo čistě na hlasujících televizních divácích z celého Ruska. Vítězem se nakonec stala mladá zpěvačka Manizha, která bude v Rotterdamu reprezentovat Rusko se svou písní Russkaya Zhenschina (Russian Woman). Manizha jen těsně porazila slavnější duo #2Mashi. Poslední skončila skupina Therr Maitz.

Vítězku si můžete poslechnout hned teď zde:

Ohodnoťte píseň Manizhy - Russian Woman

5 komentářů: „Ruské barvy bude letos hájit Manizha

 • 11. 3. 2021 (13:18)
  Trvalý odkaz

  Po dlhom čase opäť ruština, konečne.
  Pieseň je fajn spestrením, Manyzha je týpek, len ten uterák z hlavy preč. 7/10.

  Reagovat
 • 8. 3. 2021 (22:55)
  Trvalý odkaz

  Cením originalitu a mám rád, keď sa etnické prvky spoja s moderným zvukom. Toto je však tak prekombinovaná pieseň, že neviem kde je začiatok, kde je refrén, kde sú slohy, strieda sa tam milión rytmov a neviem kde je koniec 😀 Ale napriek tomu sa mi to celkom páči a možno to bude moje Guilty /Pleasure ročníka 😀 Napriek tomu som držal palce songu Future is bright, to sa mi veľmi páčilo, no nevadí 🙂 dávam 7/10

  Reagovat
 • 8. 3. 2021 (21:58)
  Trvalý odkaz

  Fuha riadna nalož..prva polovica nic moc ale od polovice bomba..

  Reagovat
 • 8. 3. 2021 (20:28)
  Trvalý odkaz

  Nevím, kam se tohle zařadí v mém žebříčku, ale rozhodně cením originalitu! Takovéhle písně se na Eurovizi vidí málokdy… A hlavně jsem rád za návrat ruštiny! 🙂

  Reagovat
 • 8. 3. 2021 (19:56)
  Trvalý odkaz

  Ano, Manizha je prototyp svérázné ruské ženštiny! Nemůžu si pomoci, moc se mi to líbí! 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..