Národní kola

DNES: Finále Eesti Laul 2021

Kdo se stane estonským reprezentantem v Rotterdamu?

Finálového kola estonského národního výběru Eesti Laul 2021 se zúčastní celkem 12 postoupivších ze semifinále, která proběhla 18. a 20. února. Poté, co uslyšíme všechna vystoupení, proběhne první hlasovací kolo, při němž odborná porota a diváci určí poměrem 50:50 tři superfinalisty. Ti zazpívají znovu a diváci následně rozhodnou o svém vítězi ve druhé vlně hlasování, který se tak současně stane estonským reprezentantem pro Eurovizi 2021.

Účastníci finálového kola Eesti Laul 2021:

 1. Egert Milder – Free Again
 2. Suured tüdrukud – Heaven’s Not That Far Tonight
 3. Hans Nayna – One By One
 4. Ivo Linna & Robert Linna & Supernova – Ma olen siin
 5. Karl Killing – Kiss Me
 6. Uku Suviste – The Lucky One
 7. Sissi – Time
 8. Jüri Pootsmann – Magus melanhoolia
 9. Redel – Tartu
 10. Koit Toome – We Could Have Been Beautiful
 11. Andrei Zevakin & Pluto – Wingman
 12. Kadri Voorand – Energy

Největším favoritem celé soutěže je loňský vítěz Eesti Laul, Uku Suviste. Bookmakeři mu přisuzují až 31% šanci na výhru, za ním následují s odstupy dvojnásobný estonský reprezentant Koit Toome a zástupce Estonska na Eurovizi 2016 Jüri Pootsmann. Vysokou šanci na dobré umístění mají i duo Suured tüdrukud či zpěvačka Kadri Voorand, která sklidila ohlasy za svůj pěvecký výkon ve 2. semifinále. Předpovědi sázkových kanceláří kopírujete i vy v naší anketě – téměř všechny vaše hlasy si mezi sebou rozdělili Jüri, Koit a Uku téměř rovným dílem.

Show odstartuje v 18:30 SEČ z tallinské arény Saku Suurhallis, večer budou opět moderovat herec Tõnis Niinemets a zpěvačka a herečka Grete Kuid. Zahraniční fanoušci můžou finále sledovat online prostřednictvím webové stránky ETV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..