Národní kola

DNES: Finále Dansk Melodi Grand Prix 2021

Z osmičky soutěžících vzejde reprezentant Dánska na letošní Eurovizi.

Dnes večer proběhne finálový večer dánského národního kola DMGP 2021. V něm se představí osm interpretů, kteří byli na konci minulého roku vybráni expertním panelem dánské televize DR. O osudu finalistů budou rozhodovat výhradně hlasy televizních diváků. Ti nejprve vyberou trojici písní, která postoupí do superfinále, posléze dalším svým hlasováním rozhodnou o vítězi DMGP a novém reprezentantovi Dánska na Eurovizi.

Loňským reprezentantům, duu Ben & Tan nebyla automaticky nabídnuta účast ani přímo na Eurovizi ani ve finále národního kola. Dvojice tak zaslala do výběru novou soutěžní píseň, dánská televize však jejich počin do nejužšího seznamu nevybrala. To vyvolalo kontroverzní vlnu reakcí z řad fanoušků, kteří letošní národní kolo Dánska nepovažují za silné a nechápou, že dvojice nefiguruje ve večerní soupisce. Ben & Tan se letos o novou účast na Eurovizi pokoušeli s nyní již vydanou písní Iron Heart.

O reprezentaci Dánska na Eurovizi budou dnes večer bojovat:

  • Nanna OliviaHvileløse Hjerter
  • Jean MichelBeautiful
  • Fyr & FlammeØve os på hinanden
  • Thomas Buttenschøn & Chief 1Højt over skyerne
  • Claudia CampagnolAbracadabra
  • The Cosmic TwinsSilver Bullet
  • Mike TrampEverything Is Alright
  • Emma NicolineStår lige her

Písně si můžete nyní poslechnout na oficiálních stránkách Dr.dk nebo zde:

V seznamu najdeme například jméno Mike Tramp. Ten byl hlavním zpěvákem skupiny Mabel, která reprezentovala Dánsko na Eurovizi už v roce 1978. Mezi Dány rozhodně není neznámá dvojice Thomas Buttenschøn a Chief 1. Druhý jmenovaný má na svědomí rovnou dvě dánské eurovizní písně – Stemmen i mit liv (1997) a Should’ve Known Better (2012). Za povšimnutí nakonec stojí i píseň Silver Bullet, jejíž autorkou je Lise Cabble, neodmyslitelný člen autorského týmu stojícího za vítěznou písní Eurovize 2013 Only Teardrops.

V naší anketě jste nejvíce podpořili zpěvačku Emmu Nicoline, kterou následuje dvojice The Cosmic Twins a Claudia Campagnol. Bookmakeři však mají jiný názor, vyhrát by podle nich mělo duo Fyr & Flamme s písní v dánštině s názvem Øve os på hinanden.

V letošním roce proběhne show opět pouze pro televizní kamery, tedy bez publika, a to ve Studiu 5 dánské televize DR. To má dodat národnímu kolu útulnější a intimnější atmosféru, ale i tak nás prý čeká skvělá párty. Dánové navíc zůstávají věrní živé hudbě, a tak se můžeme opět těšit na komorní orchestr, který doprovodí všech osm finalistů. Finálový večer bude z dánské Kodaně moderovat dvojice Martin Brygmann a Tina Müller. Vítěze bychom měli poznat před desátou hodinou večerní.

Přímý přenos startuje ve 20:00 SEČ a živě jej budete moci sledovat zde.

2 komentáře: „DNES: Finále Dansk Melodi Grand Prix 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..