Národní kola

DNES: Čtvrté semifinále Melodifestivalen 2021

Dnes uvidíme čtvrtý z šesti sobotních živých přenosů švédského národního kola Melodifestivalen.

Švédský Melodifestivalen 2021, jehož všechny přenosy se letos uskuteční pod jednou střechou – v hale Annexet ve Stockholmu – se skládá z šesti živých přenosů. Na systému kvalifikací soutěžících do finále se oproti posledním rokům nic nemění. Každou únorovou sobotu uvidíme semifinále a v každém z nich sedm soutěžících, kteří zabojují o dvě postupová místa přímo do finále. Interpreti, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě, budou muset na svoji šanci postupu do finále počkat až do března, kdy se navzájem utkají v duelech v Druhé šanci (tzv. Andra chansen). Z tohoto přenosu vzejde poslední čtveřice finalistů. Kompletní dvanáctku finalistů pak uvidíme ve finále, a to 13. března.

Dnes večer se v Melodifestivalenu představí poslední sedmička těchto semifinalistů:

  1. Tess Merkel – Good Life
  2. LOVAD – Allting är precis likadant
  3. Efraim Leo – Best of Me
  4. The Mamas – In The Middle
  5. Sannex – All Inclusive
  6. Clara Klingenström – Behöver inte dig idag
  7. Eric Saade – Every Minute

Poslední semifinále by mělo být velmi úspěšné pro staré známé tváře, a to Erica Saade a také The Mamas, kterým bookmakeři s přehledem přisuzují přímé postupové pozice. Dalšími, kteří mají velkou šanci postoupit alespoň do druhé šance, jsou Tess Merkel (členka skupiny Alcazar) a také nadějný mladý zpěvák Efraim Leo. Naopak skupině Sannex a zpěvačkám Claře KlingenströmLOVAD jsou přiřazovány spíše nepostupová místa. Nicméně v minulém semifinále jsme se přesvědčili, že i nepříliš favorizovaní soutěžící mohou nakonec překvapit a vybojovat postupové místo alespoň do druhé šance.

Již nyní jsou k dispozici minutové ukázky všech skladeb. Rovněž se můžete podívat na půlminutové ukázky všech sedmi vystoupení ze zkoušek zde.

Čtvrtým semifinálovým večerem nás dnes provede několikanásobná účastnice Melodifestivalenu Pernilla Wahlgren a populární švédský herec Per Andersson.

Přímý přenos  sledujte dnes ve 20:00 SEČ přímo na webu švédské televize svtplay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..