Národní kola

DNES: První semifinále Festival da Canção 2021

Portugalsko dnes zahajuje výběr reprezentanta pro Eurovizi 2021.

V portugalském hlavním městě Lisabonu začíná již pětapadesátý ročník tradičního Festivalu de Canção, který opět Portugalsku poslouží jako národní kolo pro volbu reprezentanta a soutěžní písně na Eurovizi. Dnes uvidíme první ze dvou semifinále, na která naváže finále, které je naplánováno na 6. března. V obou semifinálových přenosech vystoupí deset soutěžících, přičemž z každého se do finále kvalifikuje pět šťastlivců. Stejně jako v minulém roce budou hlasy poroty a diváků uděleny v poměru 50 : 50.

V dnešním semifinále se v tomto pořadí představí:

  1. The Black Mamba – Love is on My Side
  2. Valéria – Na Mais Profunda Saudade
  3. mema. – Claro Como Água
  4. Nadine – Cheguei Aqui
  5. Miguel Marôco – Girassol
  6. Fábia Maia – Dia Lindo
  7. IRMA – Livros
  8. Karetus & Romeu Bairos – Saudade
  9. Sara Afonso – Contramão
  10. IAN – Mundo

Přestože sázkové kanceláře nevypsaly na dnešní semifinále žádné kurzy, z reakcí na sociálních sítích a You Tube se dají za největší favority označit Karetus & Romeu Bairos. Většina fanoušků je dokonce tipuje na celkové vítěze festivalu. V anketách na různých eurovizních stránkách se často vysoko objevují také The Black Mamba nebo zpěvačka mema., kteří by se rovněž dali považovat za favority na postup do finále. Jak nám ale Portugalsko ukázalo už několikrát v minulých letech, jejich volba bývá často velmi nepředvídatelná, proto i dnes se dají očekávat překvapení.

První semifinále budou moderovat Jorge Gabriel a Sónia Arújo. O rozhovory se soutěžícími v greenroomu se postará Inês Lopes Gonçalves.

Přímý přenos bude možné sledovat od 22:00 na stránkách portugalské televize RTP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..