Národní kola

DNES: Finále finského UMK21

Dnes poznáme také reprezentanta země tisíců jezer – Finska.

Během dnešního severského večera, kdy poznáme také vítěze v Norsku, se zaměříme na Finsko, které ve svém národním kole Uuden Musiikin Kilpailu 2021 (UMK21) volí svého reprezentanta. V lednu jsme vám zde představovali sedmičku finalistů jednoho po druhém a nyní nastal ten velký okamžik, kdy zjistíme, kdo si získá největší přízeň televizních diváků a odborných porot.

Večerem nás provede jeden z nejznámějších finských zpěváků Antti Tuisku a po několika letech tak nahradí v roli hlavní moderátorky eurovizními fanoušky milovanou Kristu Siegfrids. Anttiho ale při otevíracím hudebním čísle doplní loňská stříbrná finalistka Erika Vikman. Ta však nebude jediným hostem. Během finále vystoupí také jedna z nejúspěšnějších současných finských skupin Haloo Helsinki!.

Pojďme si ale připomenout, na koho se dnes večer můžeme těšit:

  1. Teflon Brothers x Pandora – I Love You
  2. Aksel – Hurt
  3. Laura – Play
  4. Danny – Sinä päivänä kun kaikki rakastaa mua
  5. Oskr – Lie
  6. Blind Channel – Dark Side
  7. Ilta – Kelle mä soitan

V naší anketě jste jednoznačně zvolili vítězi skupinu Blind Channel, která obdržela téměř 40 % hlasů, s 21 % se na druhém místě nachází trio Teflon Brothers doplněné švédskou zpěvačkou Pandorou, pomyslný bronz pak shodně s 15 % hlasů má Aksel a Ilta. Na opačné straně máme zbývající trojici – Dannyho, Oskra a Lauru, kteří tentokrát v naší anketě skončili v poli poražených.

Předpovědi sázkových kanceláří pak vypadají téměř identicky. Téměř 60% šanci na vítězství připisují psíní Dark Side, kterou může ohrozit s 20 % I Love You. Na třetím místě má Akselova skladba Hurt u bookmakerů na čtvrtou Iltu mírný náskok, který je ale zanedbatelný, oba tedy mohou mít šance stejné. Stejně jako v naší anketě pak i zbylé tři písně mají pravděpodobnost na vítězství ve finském národním kole v řádu pár procent.

Podívejte se na malé ukázky ze zkoušek, které zveřejnila finská televize YLE na svém Instagramu.

Krásná trofej, kterou si odnese vítěz UMK21.

Výsledky budou tentokrát namísto poměru 50:50 udíleny v poměru 75:25, kdy větší vliv na celkový výsledek budou mít televizní diváci. Mezinárodní porota, která právě v minulém roce dopomohla k vítězství Akselovi, letos má pouze čtvrtinu z celkových výsledků. O tuto čtvrtinu se postarají poroty ze sedmi států. Těmi jsou Spojené království, Švýcarsko, Spojené státy, Polsko, Island, Španělsko a Nizozemsko.

Přímý přenos začíná ve 20:00 SEČ a bude možné jej sledovat přes webové stránky televize YLE. Zajímavostí je, že přenos bude dostupný s komentářem ve finštině, švédštině, ruštině i angličtině a zároveň bude vysílaný i na některých rádiových stanicích, opět s mnohajazyčnými komentátory.

2 komentáře: „DNES: Finále finského UMK21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..