Národní kolaNovinky

Španělé již volí mezi dvěma songy pro Blase

Vítězná píseň bude představena během speciálního přenosu.

Úderem dnešní 18. hodiny byly představeny dvě finálové písně Blase Cantó, z nichž jedna se stane tou, kterou zpěvák zazpívá v Rotterdamu na Eurovision Song Contest 2021. Spolu se zveřejněním obou skladeb bylo zároveň odstartováno hlasování, které probíhá formou hovorů, SMS a zároveň skrze oficiální eurovizní aplikaci španělské televize TVE. O té ideálnější písni rozhodnou pouze diváci a fanoušci, žádná porota nebude do rozhodnování zasahovat.

Blas ve videoklipu ke své loňské písni Universo.

Blas Cantó už na konci loňského roku prozradil, že španělskému vysílateli poskytl čtyři písně a dlouho nebylo jasné, zda reprezentační song bude vybrán čistě interně, nebo zda dostanou slovo i Španělé. Správnou odpovědí je nakonec kombinace obojího. TVE nejprve společně s nahrávací společností Warner Music Spain zredukovala čtveřici písní na polovinu, mezi zbývajícími dvěma písněmi si však nedokázala jednoznačně vybrat ani ona, ani samotný Blas. TVE tak naplánovala speciální show, ve které v přímém přenosu zazpívá Blas své dvě písně a na konci bude vyhlášen vítězný počin. Pojďme si tedy oba songy nyní představit.

MEMORIA

Píseň Memoria pochází z pera autorů Steve Daly, Oliver Som a Leroy Sanchez. Jedná se o svižnou píseň, která má dle Blase roztančit davy. Je energická, plná rytmu a bicích nástrojů. Blas je především milovníkem dojemných písní, i tak si ale dokáže užít taneční věc, což zde jasně ukazuje.

VOY A QUEDARME

Na druhé písni, Voy a quedarme (hodlám zůstat), pracoval též Leroy Sanchez, tentokrát ale s dvojicí Daniel Ortega „Dangelo“ a Dan Hammond, tedy s duem, které stálo za Blasovou loňskou písní Universo. Tato píseň je mnohem klidnější, rozhodně se ale nejedná o klasickou baladu. Sám Blas nenachází slova jak ji zařadit a dodává, že skvěle umožňuje představit pěvecké dovednosti. A těch má Blas na rozdávání.

Španělskou píseň, kterou zazpívá Blas Cantó na Eurovizi 2021 v Rotterdamu, poznáme v zatím stále neupřesněném termínu. Španělsko tento způsob výběru využilo již například v letech 2012 a 2013, kdy TVE zvolilo interně reprezentanta (v roce 2012 Pastoru Soler a v roce 2013 skupinu El Sueño de Morfeo), avšak o písni rozhodl přímý přenos s vícero představenými počiny. Ačkoliv byl ale Blas Cantó vybrán interně už pro Eurovizi 2020, vloni byla s jeho jménem rovnou představena i soutěžní píseň.

Kterou píseň by měl Blas Cantó zazpívat na Eurovizi 2021?
  • Voy a quedarme 55%, 21 hlas
    21 hlas 55%
    21 hlas - 55% všech hlasů
  • Memoria 45%, 17 hlasů
    17 hlasů 45%
    17 hlasů - 45% všech hlasů
Celkově hlasů: 38
9. 2. 2021 - 28. 2. 2021
Hlasování ukončeno !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..