Novinky

Novinky z Islandu, Řecka a Ázerbájdžánu

Trojice států se zcela interním výběrem písně přichází s novými informacemi.

Island

Island patřil mezi favority loňské Eurovize, možná i proto po dlouhém rozhodování islandská televize došla k závěru, že tuto ostrovní zemi bude letos opět reprezentovat Daði Freyr. Ten je nyní velmi aktivní nejen v tvorbě své soutěžní písně, ale i na sociálních sítích. Jeho eurovizní song je téměř hotov a mělo by jít o rychlou a veselou taneční pecku. Daði se rozhodl využít nové pravidlo, v rámci kterého jsou letos povoleny nahrané vedlejší vokály, a to dokonce v neomezeném množství, a vyzývá fanoušky o pomoc.

Píseň bude obsahovat a capella část a do ní zpěvák hledá sbor tvořený hlasy fanoušků. Těm nabídl vzor sedmi zvukových stop, které může kdokoliv nahrát a zaslat zpět na jeho mailovou adresu. Mezi stopami se nachází i věta „Finds a new way to grow“. Pokud chcete i vy Daðimu pomoci, veškeré informace a materiály naleznete zde. Pozor, čas máte jen do pondělí 11. ledna.

Hotová islandská píseň by měla být světu představena v březnu.

Řecko

Řecko nás zásobuje novinkami pravidelně, i proto jsem se mu věnovali nedávno (zde). Tentokrát ale Řekové přichází s další informací. Píseň, kterou televize pro Stefanii interně zvolila, se jmenuje Last Dance. Řecko se tak stává druhou zemí po Kypru, jejíž název songu už známe. Píseň Last Dance, neboli poslední tanec, pochází od stejného týmu autorů, kteří stáli i za její letošní písní Superg!rl, tedy Dimitris Kontopoulos, ARCADE a Sharon Vaughn. Stefania nyní nahrává finální verzi, během února vznikne videoklip a stejně jako Island, i Řecko by mělo svůj „poslední tanec“ odhalit na začátku března.

K písni se již vyjádřil web Wiwibloggs.com, který měl tu možnost píseň si vyslechnout. Dle jejich slov se Stefania posunula ze superdívky k superženě, Last Dance je více dospělá, opět taneční a tak trochu se vrací do 80. let, které nyní v hudbě nabývají na popularitě.

Ázerbájdžán

Také Ázerbájdžán nabídne letos v květnu interpretku, která měla tuto zemi ohně reprezentovat vloni. Efendi, jejíž píseň Cleopatra byla především eurovizními fanoušky velmi kvitována, svoji cestu k nové písni teprve zahajuje. Ictimai TV otevírá brány pro zasílání písní od autorů z celého světa, ti však mají čas pouze do 19. ledna. Ázerbájdžán je ortodoxně interně vybírající země, svou píseň navíc odhaluje pravidelně mezi úplně posledními. Byli bychom naivní, kdybychom letos čekali něco jiného, doufejme však, že čekání bude stát za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..