Novinky

Novinky z Řecka, Švýcarska, Belgie a Německa

Interní výběry pokračují a my přicházíme s novinkami ze čtveřice evropských zemí.

Opět jsme zde se souhrnem novinek různých koutů Evropy. Nejdříve se podíváme do Řecka, odkud se přesuneme do západní Evropy – do Švýcarska, Belgie a Německa.

Řecko

Stefania z Řecka cestovala během podzimu několikrát z Nizozemska do Řecka, aby nahrála písně do národního výběru. Ten proběhne interně. Nejdříve bylo nahráno 5 demoverzí písní od stejného týmu autorů, kteří stáli i za její letošní písní Superg!rl, tedy Dimitris Kontopoulos, ARCADE a Sharon Vaughn. Z těchto pěti interní komise v řecké televizi ERT vybrala trojici těch, které si prála slyšet v konečné verzi. Tyhle tři písně tedy Stefania se svým týmem ještě dokončila a nyní je vše v rukou ERT, kde dojde k definitivní volbě reprezentační písně. Na videu níže si zatím můžete pustit poslední píseň, kterou Stefania před měsícem vydala.

Švýcarsko

Gjon’s Tears, který bude reprezentovat Švýcarsko i příští rok, během podzimu objel několik songwriting campů, kde pracoval na své reprezentační písní pro Eurovizi 2021. Na tvorbě se sám podílel a celkem se ve Švýcarsku volilo ze 13 písní. Proces interní volby byl několikafázový. Nejdříve všechny písně ohodnotil 100členný panel a 20členná porota složená z odborníků. Každý hodnotil na bodové škále každou píseň a byla taktéž poskytnuta zpětná vazba. Tyto připomínky se pak dostaly zpět ke Gjonovi a on nahrál živé verze všech písní. Ty byly následně znovu hodnoceny oběma skupinami hodnotitelů. Takto byla zvolena nová reprezentační píseň, kterou poznáme „na jaře“. Dá se tedy očekávat její zveřejnění nejdříve v březnu 2021. Na videu si můžete pustit letošní švýcarskou píseň Répondez-moi v živé nahrávce.

Belgie

Belgická skupina Hooverphonic také právě volí svou píseň na příští Eurovizi. Ti mají výběr jednodušší – v současné době již vybírají jen ze dvou možných písní. Alex Callier ze skupiny Hooverphonic sdělil, že se zatím stále nerozhodli, mají dvě skladby, které jsou obě skvělé. Je to tedy volba ze dvou písní, které mají podle nich stejnou šanci uspět. Jak jsme vás již informovali, do Rotterdamu se skupinou příští rok pojede Geike Arnaert, která nahradí ve skupině zpěvačku Luku. Na videu můžete slyšet letošní píseň Release me ještě stále s Lukou.

Německo

U našich západních sousedů se také během podzimu řešila účast na Eurovizi 2021 a Němci již dokonce svého reprezentanta zvolili. Zatím však nebylo zveřejněno jméno následovníka Bena Doliće. Z Německa však zní zprávy, že budeme překvapeni jejich volbou. A jedno jméno již koluje napříč eurovizními weby. Je jím mladý Jendrik Sigwart. Jeho jméno poprvé zveřejnil německý web ESC Kompakt. Jendrik je mladý muzikálový zpěvák a herec, který vystudoval muzikálové herectví v Osnabrücku. Mimo to rád skládá písně, na které se často doprovází na své ukulele. Jeho jméno zatím nebylo německou televizí NDR potvrzeno, ale ani vyvráceno. Situaci budeme i nadále sledovat. Na videu si můžete poslechnout ukázku z Jendrikovy tvorby.

Jeden myslel na “Novinky z Řecka, Švýcarska, Belgie a Německa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..