Reprezentant Rakouska 2020

Vincent Bueno – Alive

Krátce o interpretovi

Vincent Bueno se narodil ve Vídni, oba jeho rodiče jsou však Filipínci. Právě proto vyrůstal jak v Rakousku tak i na Filipínách. Vincentovi je 34 let a svou kariéru odstartoval již v roce 2008, kdy zvítězil v rakouské talentové soutěži Musical! Die Show. Ještě v tomtéž roce vydává první album a se svou tvorbou expanduje i na Filipíny. Vincent je zpěvák a zároveň si písně i skládá. Nejraději kombinuje pop, R&B a dance hudbu.

Právě svižná a taneční je i jeho eurovizní hitovka s názvem Alive, která spadá dle rakouského tisku do žánru retrofolk. EBU již koncem minulého roku prozradila, že píseň je založena na Vincentových “osobních hashtazích”, kterými jsou: #vincentbueno   #alive   #fireshots   #behindthewall   #hiddenheroes. Zatímco na hudbě ke skladbě pro Rotterdam se kromě Vincenta podíleli i David Yang, Felix van Göns a Artur Aigner, text písně pochází čistě z Vincentova pera.

Oficiální videoklip
Text písně

Bude doplněn…

Anketa
Ohodnoťte píseň Vincenta Buena - Alive
Fotogalerie
Vincent Bueno na promo fotografiích k jeho reprezentaci Rakouska na Eurovizi 2020.
Obal Vincentova druhého CD, které nese název The Austrian Idol.
S moderátorkou Eurovize 2015 Arabellou Kiesbauer na vídeňském vánočním charitativním plese Energy for Life 2016, který byl věnován dětem.

3 komentáře: „Reprezentant Rakouska 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *