Reprezentant Nizozemska 2020

Jeangu Macrooy – Grow

Krátce o interpretovi

Jeangu Macrooy je šestadvacetiletý zpěvák pocházející z jižní Ameriky, konkrétně ze Surinamu. Ten přestal býti nizozemskou kolonií až v roce 1975. Ačkoliv se Jeangu narodil v hlavním městě Surinamu Paramaribu, v roce 2014 se přestěhoval do Nizozemska. Už v Americe se ale dokázal hudebně prosadit, když v roce 2011 založil se svým dvojčetem Xillanem duo Between Towers, aby o dva roky později vydali první (a zároveň jediné) album Stars on my Radio. Po dvouletém studiu na paramaribské konzervatoři se právě v roce 2014 rozhodl Jeangu přestěhovat do Nizozemska. Tam potkal skladatele a producenta Perquisite, se kterým podepsal spolupráci s nahrávací společností Unexpected Records. Jeangu svou tvorbu popisuje jako moderní soul a má svou fanouškovskou základnu nejen v Surinamu a Nizozemsku, ale začíná též „expandovat“ do Německa, Francie či Belgie.

Píseň Grow byla napsána samotným Jeangu Macrooyem a veškerá aranž písně byla vytvořena Jeangem a producentem Perquisite. Píseň je obrazem emocí, ať už pozitivních nebo negativních, a pojednává především o stárnutí, které se týká nás všech. Jeangu se tak v rámci písně snaží nalézt sám sebe a doufá, že se posluchači budou cítit méně osamoceni při hledání svého vlastního štěstí. Vnímáte tyto pocity i vy?

Oficiální videoklip
Text písně
Bude doplněno později.

Anketa
Ohodnoťte píseň Jeanga Macrooye - Grow
Fotogalerie
Jeangu nezapře svou jihoamerickou krev.
Sám Jeangu často říká, že zpívá svou duší.
Se svým bratrem Xillanem jsou k nerozeznání. Poznáte, kdo z nich je Jeangu?

3 komentáře: „Reprezentant Nizozemska 2020

 • 6. 3. 2020 (19:03)
  Trvalý odkaz

  Mrazivé od začiatku navyše s poriadne vygradovaným refrénom! jednoducho fakt dobré(tak do 7. miesta).

  Reagovat
 • 6. 3. 2020 (00:24)
  Trvalý odkaz

  Za mě je to nádherná písnička, které bohužel škodí dvě věci: 1.) Letošní nadměrné množství balad (i když vesměs imho horších), 2.) Prokletí pořadatelské země. V jiném roce by to byl jeden z favoritů na vítězství, letos těžko.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..