Národní kolaNovinkyReprezentanti

V Polsku zvítězila Alicja Szemplińska

Se svou písní Empires pojede reprezentovat Polsko na Eurovizi 2020 v Rotterdamu.

Již od zveřejnění seznamu účastníků polské show Szansa na sukces 2020 patřila mezi horké favoritky. Ostatně již zvítězila v desáté sérii pěvecké show The Voice of Poland na konci minulého roku a právě tam získala mnoho svých příznivců, a tak se dal úspěch očekávat i nyní. V semifinále zvítězila jednoznačně svou interpretací polské písně z Eurovize 1994 To nie ja od Edyty Górniak. Na její vystoupení se podívejte ve videu níže.

Ve finále pak předvedla cover verzi písně Euphoria a svou možnou píseň pro Eurovizi. Ta nese název Empires a pochází z pera autorského týmu, který stál i za úspěchem písně Superhero, se kterou Viky Gabor v listopadu zvítězila v Polsku na dětské Eurovizi 2019. Finalisty během živého přenosu doprovodil komorní orchestr, který dodal eurovizním vítězným písním příjemné aranžmá.

Celkové výsledky:

 1. Alicja Szemplińska (5 bodů diváci + 5 bodů porota = 10 bodů)
 2. Albert Černý (3 body diváci + 3 body porota = 6 bodů)
 3. Kasia Dereń (1 bod diváci + 1 bod porota = 2 body)

Bude mít tato metoda úspěch i na velké Eurovizi, jak se ostatně samo nabízí? To se ukáže ve čtvrtek 14. května, kdy v první polovině druhého semifinále uvidíme právě polskou reprezentantku.

Její soutěžní píseň může již nyní ohodnotit v naší anketě.

Ohodnoťte píseň Alicje Szemplińske - Empires
 • 10 24%, 14 hlasů
  14 hlasů 24%
  14 hlasů - 24% všech hlasů
 • 5 14%, 8 hlasů
  8 hlasů 14%
  8 hlasů - 14% všech hlasů
 • 4 14%, 8 hlasů
  8 hlasů 14%
  8 hlasů - 14% všech hlasů
 • 9 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 8 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 7 9%, 5 hlasů
  5 hlasů 9%
  5 hlasů - 9% všech hlasů
 • 6 7%, 4 hlasy
  4 hlasy 7%
  4 hlasy - 7% všech hlasů
 • 3 7%, 4 hlasy
  4 hlasy 7%
  4 hlasy - 7% všech hlasů
 • 1 5%, 3 hlasy
  3 hlasy 5%
  3 hlasy - 5% všech hlasů
 • 2 3%, 2 hlasy
  2 hlasy 3%
  2 hlasy - 3% všech hlasů
Celkově hlasů: 58
23. 2. 2020 - 23. 11. 2021
Hlasování ukončeno !

 

10 komentářů: „V Polsku zvítězila Alicja Szemplińska

 • Poláci opět posílají zajímavého interpreta s úplně nudným odpadem (podobně jako např. Tulia a jejich Pali sie vs současná Rzeka, která by jednoznačně atakovala TOP5). Cítím poslední, max. předposlední místo. Tohle se jim opakuje pořád a mj. je to i debilním vystavěním národního kola. Rád bych je někdy konečně podpořil, jsem prakticky poloviční Polák, ale nejde to.

  Reagovat
 • Podarilo sa jej prepašovať do piesni napätie, celkom sa mi to páči. 7/10.

  Reagovat
 • Mně je té dívky tak nějak líto. Ona nevypadá, že by byla připravená na takovou událost už v 18 letech, spíš ji k tomu dotlačili. No, snad to nějak zvládne. Na druhou stranu jsem neměla pocit, že by Albert do toho dal všechno, taky mi nepřišlo, že by úplně stál o další Eurovizi ( a myslím, že mu taky úplně nevyhovovalo, že tam nemá svoji skupinu, kdo ví, jak by to bylo, kdyby náhodou vyhrál). Celý systém výběru byl nesmyslný, snad se z toho Polsko do příště poučí…. Jinak Albert je frajer, držím mu palce, ať se mu daří.

  Reagovat
 • Albert mě na živo dostal. Nakonec jsem výhru přál jemu, a to v ESC zásadně hledím jen na hudební stránku, žádné ovlivňování hodnocení podle země nebo předchozí znalosti interpreta. Většina Poláků to zřejmě má naopak a Alberta to mohlo stát výhru. Vítězná píseň se dá poslouchat, ale už začíná balad být moc, když vezmu že známe teprve třetinu písní. Chybí jen dva týdny do konce, teď se to bude rychle sypat. Něco se doufám najde, zatím docela slabý rok, bez jasného favorita by to ovšem byla taky příjemná změna po předchozích letech.

  Reagovat
 • Výborná barvu hlasu, má potenciál.. avšak píseň to celé zabíjí – nuda, předvídatelnost a nefunkční gradace.

  Reagovat
 • Albert soutezil s celou kapelou Lake Malawi a byl nejlepsi. Orchestr to kazil, co to ma co delat na stagi v roce 2020. A viteznej song velkej nudex.

  Reagovat
  • Lake Malawi tam nebyli, jen Albert. Ale ano, byl jednoznačně nejlepší. Měl jsem strach, že bez těch vokálních úprav ze studio verze nebude mít Lucy tu sílu, ale měla. A opravdu hodně se mu povedl i ten cover Fairytale. Jestli to uvidí Alexander Rybak, tak zezelená závistí. :))

   Vítězná písnička není špatná, ale zní jako každá druhá power-balada. Jedním uchem tam, druhým ven.

   Reagovat
  • Už jsem myslela že budu letos hlasovat pro Polsko, takhle si počkám na něco jiného. Uvidíme s čím příjdou ostatní země.

   Reagovat
 • 4/10 … v podstatě si pamatuji jen název ..a i ten časem zapomenu 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..