ESCZ 2020NovinkyReprezentanti

Vítězem ESCZ 2020 je Benny Cristo

Za Česko tak v Rotterdamu zazní píseň Kemama!

Letošní online hlasování a hlasování porot bylo napínavé do posledního momentu. Nakonec se však v pražském Jazzdocku, kde dnes ve večerních hodinách proběhlo zveřejnění výsledků ESCZ 2020, mohl radovat právě Benny Cristo, který tak v květnu bude Česko reprezentovat na 65. ročníku Eurovision Song Contest. Soutěžní videoklip si můžete pustit zde.

Celkové výsledky ESCZ 2020 vypadají následovně:

 1. Benny Cristo: 22 bodů (10 bodů porota + 12 bodů diváci)
 2. Elis Mraz & Čis T: 18 bodů (8 bodů porota + 10 bodů diváci)
 3. Barbora Mochowa: 14 bodů (12 bodů porota + 2 body diváci)
 4. We All Poop: 12 bodů (4 body porota + 8 bodů diváci)
 5. Karelll: 10 bodů (6 bodů porota + 4 body diváci)
 6. Olga Lounová: 9 bodů (3 body porota + 6 bodů diváci)
 7. Pam Rabbit: 9 bodů (6 bodů porota + 3 body diváci)

Ben Cristovao, jak je známý na české hudební scéně, je zpěvák, tanečník, herec, sportovec a jinak široce nadaný umělec. Pro Eurovizi se rozhodl používat o něco více familiérní podobu svého jména, a to právě Benny Cristo. Benova matka je Češka, nicméně jeho biologický otec pochází z Angoly. Benny je v Česku velmi dobře známý, na sociálních sítích je dokonce jedním z nejúspěšnějších českých umělců.

Jeho kariéru nastartovala soutěž Česko Slovenská Superstar, které se zúčastnil v roce 2009. Stal se miláčkem fanynek a skončil na sedmém místě. Již v roce 2010 vydal své debutové album s názvem Definitely Different. První velký úspěch zaznamenal Ben Cristovao v roce 2013 po vydání singlu Bomby. Jeho videoklip byl v anketě Český slavík nominován na videoklip roku. O rok později vydal svůj další úspěšný singl Těžký váhy. Obě písně mají na YouTube více než dvacet milionů zhlédnutí.

Česko vystoupí v první polovině druhého semifinále 14. května.

Jak jste spokojeni s reprezentantem Česka 2020?
 • Vůbec! 39%, 85 hlasů
  85 hlasů 39%
  85 hlasů - 39% všech hlasů
 • Celkem ano. 27%, 59 hlasů
  59 hlasů 27%
  59 hlasů - 27% všech hlasů
 • Ani ne. 20%, 45 hlasů
  45 hlasů 20%
  45 hlasů - 20% všech hlasů
 • Úplně nejvíc! 14%, 31 hlas
  31 hlas 14%
  31 hlas - 14% všech hlasů
Celkově hlasů: 220
1. 2. 2020 - 23. 11. 2021
Hlasování ukončeno !

34 komentářů: „Vítězem ESCZ 2020 je Benny Cristo

 • Moje „sázka padla na jiného koně“, ale vyhrál Ben. Přežiju to. Nic to však nemění na tom, že se mi jeho píseň nelíbí. Ale kdo ví, časem jí možná přijdu na chuť. Možná..

  Reagovat
 • Benovi gratuluji, sice nebyl na mém 1.místě, ale věřím, že pro reprezentaci udělá maximum. Ben je skvělý tanečník, má vizi, takže bych se o staging a show nebála. Jen bych teda byla taky pro trošku upgrate songu, po první půlce mi přijde až moc monotónní, ačkoliv ten afropop vibe se mi moc líbí 🙂

  Reagovat
 • Na Youtube už se sypou reakční videa a světe div se, v drtivé většině velmi pozitivní reakce a nadšení. Takže bych krotil ten pesimismus. Já myslím, že buď to propadne nebo z toho bude TOP10. Osobně si myslím, že to může zabodovat u porot, svojí originalitou a tím, že to absolutně vybočuje z řad klasických ESC songů.

  Reagovat
 • Tady je to hned samej odborník. Češi umí jen pi*ovat, nic víc! Benovi ke zvolení gratuluji a už se nemohu dočkat konečné verze songu pro ESC (kterou osobně potvrdil i na svém instagramu během rozhovoru).

  Reagovat
  • Přesně tak, když si jen vzpomenu na ty kecy minulý rok…. A i po zvolení Mikolase spousta lidí mlela jak nemáme šanci na finále atd. Ať už se zvolí cokoliv, tak si všichni musí stěžovat a nadávat až do května, kdy se ukáže, že ta písnička je na ESC úspěšná a pak všichni otočí a říkají jak je náš reprezentant skvělý.
   Tak uvidíme, jak to bude pokračovat. 😀

   Reagovat
  • Prosím, co přesně říkal ohledně té konečné verze songu?

   Reagovat
 • Osobně se mi letošek byl pro mě nic moc, nebyla žádná píseň, která by se mi vyloženě líbila, u půlky z nich jsem ani nedoposlouchal celou píseň, včetně té, se kterou se pojede na ESC. Z toho výběru jsem více věřil Karell a Lounové, při nejhorším Elis, ale Cristovao je pro mě vyložený propadák, není mu rozumět ani půl slova, stylizuje se do afroamerického slangového výraziva a dialektu, což je na můj vkus dosti obhroublé a praktický hnusné. Jinak musím souhlasit s jedním komentem zde. I přes můj hudební hluch jsem i já poznal, že žádná intonace se v písni zrovna neprojevuje, jede to v jedné tónine, žádný vokální zvrat se nekoná, hudba chytlavá, ale sráží ji jeho projev a zpěv. A vzhledem k tomu, že cizinci ho moc nebrali, nevidím důvod, proč by ho měli brát i na ESC. Hlavně, pokud si všimneme, tak příliš amerického stylu v minulosti písním na ESC nepomohlo, spíše naopak. Evropští posluchači zřejmě chtějí víc „hudební evropské školy“. Osobně letos nevidím postup do finále, spíše budem někde na posledních příčkách semifinále a zase naši čeští rádoby kritici (např. Spáčilka) budou na koni a budou dehonestovat celou ESC víc, než se sama soutěž v některých případech dehonestuje.

  Reagovat
  • Cizinci ho moc neberou… v zahaničním hlasování byl 3 .. ale což !!! 😀

   Reagovat
 • Můžu jenom podotknout, že moderátor toho livestreamu byl strašně messy? To bylo hrozné, škoda že tam nebyl Bouček…

  Reagovat
 • Napíšu komentář ne jako autor článku, ale jako člověk, který ho díky ESCZ poznal osobně. Vyhrál paradoxně ten nejskromnější a nejpokornější soutěžící. Ne, jeho píseň nebyla mezi mými TOP favority, ale nyní je Kemama naše soutěžní píseň a já vím, že Ben udělá vše proto, aby předvedl luxusní show. Věřím, že se Ben stane oblíbeným interpretem jak mezi námi tak i napříč evropskými fanoušky a novináři. Takže pojďme všichni Bena podpořit v jeho cestě do Rotterdamu!

  Reagovat
 • Já osobně jsem velice zklamaná, ale budu se s tím muset smířit. Bena mám ráda, ale tato písnička se mi moc nelíbí. Za prvé chybí zde gradace, celou dobu se to táhne v jedné linií a člověk si říká, jestli se náhodou Ben nebojí vyšších tónů, které mi zde opravdu chybí. Kdyby se písnička předělala, byla bych více spokojená a nebála bych se, že nepostoupíme. Jediné, co se mi na té písničce líbí je hudba, které chybí, ale bohužel ten hlas. A přijde mi, že Benovi moc nejde rozumnět, což mu dělá problémy už hodně dlouho a já si na to nedokážu zvyknout.
  A za druhé doufám, že se Ben zlepší i vokálně, jelikož ta akustická verze byla z tohoto hlediska špatná a i mě to v některých fázích trhalo uši. Měl by se zaměřit nejen na prožitek toho songu ale i na kvalitu projevu.
  A za třetí. Cizinci moc dobře Benovu píseň nehodnotí, což není vůbec dobré. Přeci jenom cizinci můžou hlasovat, ale Benovi fanoušci z Česka ne.

  Docela mě mrzí že nepostoupily o mnohem lepší songy, které by si to zasloužily více než Ben. A přeji si, aby aspoň někteří interpreti, co nepostoupili, se znovu zapojili do soutěže příští rok.
  No jsem zvědavá, jak to vše dopadne a budu se modlit, aby udělali revamp písně a dechberoucí show na eurovizi.
  Jinak Benovi držím palce, přeci jenom jsem vlastenkyně a chci být na svou zemi hrdá.

  Reagovat
 • Moje 5. místo v národním kole, ale v pohodě volba. Konkurence letos byla velká. Oblibou u poroty Ben překvapil. Čekal jsem, že ho srazí a vítězství u diváků to nenahradí. Vůbec to nevidím špatně, podobná věc na Eurovizi nebyla a na dobrou show mu věřím, v tomhle má předpoklady podobné Mikolasovi. Že má dřívější songy dle někoho lepší, je úplně jedno. Diváci Eurovize ho uvidí poprvé až v semifinále a půjde jim jen o ty tři minuty, kterými Ben snad zaujme.

  P.S. Na tohle myslím od začátku, že to sem napíšu, když vyhraje Ben: S Albertem Černým ho pojí to, že byli oba dříve pozváni ke mně do školy a mohl jsem je potkat, kdybych viděl do budoucnosti, že mě chytne nějaká Eurovize a tihle dva tam pojedou.

  Reagovat
 • Krásný pád u booků, z 8.mista na 14. A padáme dál. Z kurzu 16/17 na momentálních 34.

  Reagovat
  • Loni to bylo touhle dobou 1:81 (info lze jednoduše dohledat), předloni dokonce 1:101 .. a konečný výsledek na ESC byl tedy poněkud mimo 😀

   Reagovat
 • Tak za mě ne úplně příjemné překvapení. V národním kole byly minimálně tři lepší songy. Nicméně vyhrál Ben, ať se nám to líbí nebo ne. Je třeba pogratulovat Benovi, ale také všem ostatním, kteří letos předvedli opravdu vysokou kvalitu.
  Zpět k Benovi. Song je moderní, fresh, má výborný vibe, ale nijak negraduje, spíše naopak. Velký problém je absence silného refrénu. Je třeba na tom hodně zapracovat. Pokud by písnička zůstala v tomto stavu, tak se obávám, že zůstane viset v semifinále. No každopádně přeju Benovi hodně štěstí.

  Reagovat
 • Já myslím, že za výhrou Bena je celkem velké PR a fanouškovská základna. Neustále mi naskakovalo na youtube, že mám pro něj hlasovat. To si nikdo jiný nemohl dovolit (určitě to nebylo levné). Bohužel Češi ještě podle mne nepochopili, že ESC NENÍ o nejoblíbenějším zpěvákovi, zpěvačce nebo kapele (viz. poslání Kabátů). Ale je to o nejlepší písničce. Za mne je tahle Benova písnička úplně nejhorší, co jsem od něj kdy slyšel. A jeho výhry jsem se spíš obával.
  Já bych tam poslal Olgu.
  Myslím, že tenhle rok finále nebude.

  Reagovat
  • Jo a Olga si zase dávala Dark Water jako reklamu na youtube.
   We All Poop mi furt vyskakovali na facebooku.
   A Elis se ukazovala kde mohla lol, školy, snídaně s novou, rádia…
   To už je na nich, jak si to zařídili…
   Barboru, Pam nebo Karllla jsem teda neviděla nikde…

   Reagovat
 • Většina se ohání tím, že zahraniční fanoušci hlasovali pro WAP, ale to, co už si většina neuvědomí je to, že Ben skončil u zahraničních fanoušků na třetím místě, což je pořád dost solidní umístění a u porot bude mít určitě podporu. Přijde mi, že situace byla vloni s Lake Malawi úplně stejná, a všichni víme jak to dopadlo. Nemám rád songy Bena Cristovaa, ale Kemama mě hodně baví a určitě nám přinese dobrý umístění.

  Reagovat
 • Myslím, že Ben teď bude potřebovat hodně síly při čtení komentářů jak od českých tak i zahraničních fanoušků. To, co už jsem stihla přečíst je dost nechutný. Toxic people…
  Postup do finále je podle mě v pohodě dosažitelný. Máme dobrý song, žádný uspávač hadů. Zkušeného zpěváku, co snad na stagi předvede dobrou show.
  Ben umí i kvalitně anglicky, takže snad žádný trapasy při interviews nebo preparties nehrozí.
  Jo, i když nad tím revampem bych se zamyslela… jinak spokojenost.
  Good Luck!

  Reagovat
 • Nechám se mile překvapit a ač moji favoriti byli úplně někde jinde, tak Benovi přeju hodně štěstí. Snad udělá dobrou show. Nicméně z mého velkého očekávání se to proměnilo v zoufalé modlení se za postup do finále. Bůh žehnej holandské moderátorce, že nás vylosovala do prvního semifinále.

  Reagovat
 • Tak to je šok! Tohle jsem netipovala, pořád se tady většinou rozhodovalo mezi Elis, WAP, Olga a tady asi zvítězila Benova mohutná fanouškovská základna. Přestože jeho písničky neposlouchám, blahopřeji k vítězství a budu fandit ! Bohužel tato písnička mě neoslovila a nepřipadá mi vhodná do rádií, tak Benny má zato pěknou nezaměnitelnou barvu hlasu , tanečně také fajn, tak doufejme, že slušné umístění bude!

  Reagovat
 • Ben je nakonec skvela volba. WAP byli super ale co uz. Ben je showman a Evrope zas ukazem moderni style show. Finale je jisty.

  Reagovat
 • Já jsem spokojený. Nehlasoval jsem pro něj, ale byl v mé TOP3. Je fajn, že třetí rok v řadě tam jedeme s dalším happy songem. Mě osobně balady vůbec nebaví, toto bude aspoň pořádná show. Navíc Ben má tolik zkušeností, má charisma, umí se prodat, já mu věřím. Navíc bych řekl, že podobný song tam nikdo jiný mít nebude, takže by se mohl odlišovat a to je vždy dobře.

  Ovšem musím říct, že bych vůbec nečekal, že skončí u porot na 2. místě. To je fakt šok. Že vyhraje u divák bylo jisté.

  Reagovat
 • Jediná píseň, co mě vůbec neoslovila. Mrzí mě, že nepostoupila Elis, popřípadě Olga
  Ze 7 položek byl u mě 7. a bojím se dost o kvalifikaci do finále

  Reagovat
 • Bol by som spokojný s akýmkoľvek interpretom zo siedmych 🙂 Benny síce nepatril k mojim favoritom, ale zaslúži si reprezentovať. Piesni by sa zišiel menší revamp na konci, aby to malo tú správnu gradáciu a finále je podľa mňa viac než možné.

  Reagovat
 • Myslím, že to má velký potenciál, není třeba být naštvaný.

  Reagovat
 • Druhá nejhorší písnička hned po Barboře Močové, ale vzhledem k tomu, že to málem vyhrála jsem rád, jak to dopadlo. Tohle má aspoň nějakou šanci proti tomu uspávači hadů…

  Reagovat
  • Po první vteřině řekl bych. Ale to už by jsme mohli místo něj rovnou poslat We All Poop. Myslím, že do příštího roku by měla ČT dát větší prostor zahraničním divákům, protože ve finále rozhodují na Eurovizi oni. Je úplně jedno, jestli je Cristovao v Česku oblíbený. Evropa v hlasování ukázala, že by podpořila někoho jiného a proto v úspěch nevěřím.
   Každopádně s výsledkem se musíme smířit a Benovi přeji hodně štěstí. Bude ho potřebovat.

   Reagovat
   • Tak po první vteřině úplně ne, ale taky bych byl radši za WAP. Změna hlasovacího formátu by určitě nebyla od věci, ale hlavně ta porota by to měla pořádně korigovat.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..