Česko letos vystoupí v 1. polovině 2. semifinále

Proběhlo rozlosování mezi semifinále pro Eurovizi 2020.

V Rotterdamu dnes proběhlo rozlosování 35 zemí mezi dvě semifinále a zároveň předání symbolického klíče mezi Tel Avivem, který hostil soutěž v loňském roce, a právě Rotterdamem, kterého tato čest a zodpovědnost čeká letos v květnu. Kromě rozlosování do dvou semifinále si každá země vylosovala, zda bude soutěžit v první nebo druhé polovině večera. Na řadu přišlo i 6 automatických finalistů. Těm bylo vylosováno, zda budou hlasovat v úterý 12. května nebo ve čtvrtek 14. května. Ceremoniál uváděli moderátoři letošního ročníku, a tak jsme si zároveň mohli udělat první obrázek o tom, jaké tváře a hlasy nás budou třemi květnovými večery provázet. O losovacích koších jsme psali zde.

A jak tedy losování semifinalistů tentokrát dopadlo? Na to se můžete podívat v následující tabulce.

Česko se v Rotterdamu představí v 1. polovině 2. semifinále. V tomto semifinále vystoupí 18 zemí, zatímco v semifinále prvním bude soutěžit 17 písní. V pozdějších hodinách se můžete těšit na první dojmy a statistiky výsledků dnešního losování.

A kteří finalisté budou hlasovat v prvním a kteří v našem semifinále?

Podíváme-li se do historie Česka v semifinále, rozhodně převažují první semifinále. Ve čtvrteční show jsme se představili pouze dvakrát, a to hned v roce 2008, kdy za nás bojovala Tereza Kerndlová, a poté při našem návratu v roce 2015 s Noidem a Martou Jandovou. Zajímavostí může být to, že v obou případech jsme vystoupili jako 8. v pořadí. Všechny ostatní české semifinálové účasti proběhly v úterý, tedy v prvním semifinále. V roce 2009 s Gipsy.cz s pořadovým číslem 2, roku 2016 s číslem 10 soutěžila Gabriela Gunčíková, v roce 2017 se pak Martina Bárta představila v úterý až jako 14., rok 2018 patřil Mikolasi Josefovi s číslem 5 a v loňském roce soutěžili Lake Malawi s číslem 6. Na semifinále tak dodnes vedlo to druhé oproti prvnímu v poměru 5:2. Letoškem se tak rozdíl snižuje na 5:3.

Video z letošního „Allocation Draw“ si můžete pustit zde:

5 komentářů: „Česko letos vystoupí v 1. polovině 2. semifinále

 • 28. 1. 2020 (23:53)
  Trvalý odkaz

  Myslím že dobré. Ale nerad takhle spekuluji jenom podle zemí, když přeci jde o písně. Oceňuji zpřetrhání několika politických / přátelských vazeb. V 2. semifinále je prostor pro země, které teď víckrát nepostoupily (Polsko, Arménie, Gruzie, Lotyšsko). Písně ale dokáží situaci obrátit, vzpomeňme 1. semifinále 2018, jak po losu platilo za slabší a nakonec bylo jedním z nejtěžších v historii.

  Reagovat
 • 28. 1. 2020 (17:03)
  Trvalý odkaz

  Jsme v první půlce semifinále s více účastníky, ale tím nevýhody končí. Skoro všechny silné a pravidelně se kvalifikující země jsou v 1. semi. V 2. semi máme hned dva sousedy. Další pozitiva jsou rozdělení Řecka – Kypru, Rumunska – Moldavska a taky Arménie – Ázerbájdžánu… Celkem to myslím máma dobře rozvržené. Mohlo to být mnohem horší!!!

  Reagovat
 • 28. 1. 2020 (17:01)
  Trvalý odkaz

  Absolutní spokojenost. V tu chvíli jsem si přál druhé semifinále neskutečně moc a vytáhla nás šikovná to paní. SWE, RUS, AUS, NOR, AZE, ROM, BEL, UKR v prvním semifinále. Mohli jsme si přát lepší los? Líp to snad už nešlo.

  Reagovat
  • 28. 1. 2020 (19:21)
   Trvalý odkaz

   Teoreticky to je dobrý los, souhlasím, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Ale je tam více faktorů, které můžou mít vliv. Nebyla bych tak předčasně pozitivní. Teď si to probereme ještě z hlediska po kom a před kým nastupujeme. Skvělý je, že zrovna u těhle dvou státu můžeme dopředu odhadovat, protože už jsou informace nebo hodně velká pravděpodobnost. Před námi je Island a pravděpodobně ho bude zastupovat zpěvačka Iva s jejím Oculis videre. Má obrovskou podporu už teď (semifinále a finále idland. výběru je až v únoru) a krásný operní hlas, éterickou baladu & pokud bude zpívat v islandštině, bude to mít ještě větší grády a postup do finále je zaručen. Je slepá a ta píseň je o vnitřním zraku, který nás vede.
   Po nás bude Řecko, a s největší pravděpodobností, podle posl. informací, ho bude zastupovat Stefania. Krásná 17ti letá napůl holanďanka s řekyní. Je nadějná, talentovaná, má už za sebou dobré umístění z Junior Eurovize, kde zastupovala Holandsko, a úspěšně rozjela svojí pěveckou dráhu . Pravděpodobně bude zpívat energický, taneční-latino song, dle reakcí na její nedávné vystoupení v Řecku.
   Takže mezi těmahle velmi konkurenčníma „sousedama“, koho byste vybrali, aby jsme nezapadli a fans pro nás hlasovali? No určitě ne slečnu, baladu nebo latin bop. Co by nás úplně odlišilo a vzbudilo zájem v hlasování, by byli akorát We all poop. Jsou originální, jsou charismatičtí, je to band a přinášejí se svým songem hlubokou zprávu, poselství a to se na Eurovizi cení, jak ve fandomu, tak u poroty, protože takových písní je opravdu málo. Pro mě jsou prostě ze všech možných úhlů pohledu nejlepší. Navíc by měli obrovskou podporu od veganů a těch je ve fandomu hodně. Je fůra videí na YouTube, ať už veganských nebo ne, z ciziny na jejich podporu. Mají obrovskou šanci se dostat myslím minimálně do top 5 v Eurovizi. Vybereme je ale? Zdá se, že zatím převládá Elis a Olga. Jenže mezi silnou konkurencí Islandu a Řecka a s podobnými žánry, se stratí. A balad bude v Eurovizi letos dost.
   Já už jsem We all poop dala hlas a doufám, že nás bude dostatek, abychom je poslali.

   Reagovat
   • 28. 1. 2020 (19:40)
    Trvalý odkaz

    Pořadí vystoupení ještě minimálně 2 měsíce nebude známé. Jedná se jen o pořadí kdy se losovalo. Konkrétní pořadí je většinou zveřejněno někdy koncem března – začátkem dubna. 🙂 Ale souhlasím s tvrzením, že záleží na tom, před kým a po kom budeme vystupovat. Ale to už je na producentech, aby to bylo žánrově odlišné a nešly dvě rychlé věci nebo dvě balady ihned po sobě (pokud tu možnost mají).

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..