Novinky

Česko letos vystoupí v 1. polovině 2. semifinále

Proběhlo rozlosování mezi semifinále pro Eurovizi 2020.

V Rotterdamu dnes proběhlo rozlosování 35 zemí mezi dvě semifinále a zároveň předání symbolického klíče mezi Tel Avivem, který hostil soutěž v loňském roce, a právě Rotterdamem, kterého tato čest a zodpovědnost čeká letos v květnu. Kromě rozlosování do dvou semifinále si každá země vylosovala, zda bude soutěžit v první nebo druhé polovině večera. Na řadu přišlo i 6 automatických finalistů. Těm bylo vylosováno, zda budou hlasovat v úterý 12. května nebo ve čtvrtek 14. května. Ceremoniál uváděli moderátoři letošního ročníku, a tak jsme si zároveň mohli udělat první obrázek o tom, jaké tváře a hlasy nás budou třemi květnovými večery provázet. O losovacích koších jsme psali zde.

A jak tedy losování semifinalistů tentokrát dopadlo? Na to se můžete podívat v následující tabulce.

Česko se v Rotterdamu představí v 1. polovině 2. semifinále. V tomto semifinále vystoupí 18 zemí, zatímco v semifinále prvním bude soutěžit 17 písní. V pozdějších hodinách se můžete těšit na první dojmy a statistiky výsledků dnešního losování.

A kteří finalisté budou hlasovat v prvním a kteří v našem semifinále?

Podíváme-li se do historie Česka v semifinále, rozhodně převažují první semifinále. Ve čtvrteční show jsme se představili pouze dvakrát, a to hned v roce 2008, kdy za nás bojovala Tereza Kerndlová, a poté při našem návratu v roce 2015 s Noidem a Martou Jandovou. Zajímavostí může být to, že v obou případech jsme vystoupili jako 8. v pořadí. Všechny ostatní české semifinálové účasti proběhly v úterý, tedy v prvním semifinále. V roce 2009 s Gipsy.cz s pořadovým číslem 2, roku 2016 s číslem 10 soutěžila Gabriela Gunčíková, v roce 2017 se pak Martina Bárta představila v úterý až jako 14., rok 2018 patřil Mikolasi Josefovi s číslem 5 a v loňském roce soutěžili Lake Malawi s číslem 6. Na semifinále tak dodnes vedlo to druhé oproti prvnímu v poměru 5:2. Letoškem se tak rozdíl snižuje na 5:3.

Video z letošního „Allocation Draw“ si můžete pustit zde:

5 komentářů: „Česko letos vystoupí v 1. polovině 2. semifinále

 • Myslím že dobré. Ale nerad takhle spekuluji jenom podle zemí, když přeci jde o písně. Oceňuji zpřetrhání několika politických / přátelských vazeb. V 2. semifinále je prostor pro země, které teď víckrát nepostoupily (Polsko, Arménie, Gruzie, Lotyšsko). Písně ale dokáží situaci obrátit, vzpomeňme 1. semifinále 2018, jak po losu platilo za slabší a nakonec bylo jedním z nejtěžších v historii.

  Reagovat
 • Jsme v první půlce semifinále s více účastníky, ale tím nevýhody končí. Skoro všechny silné a pravidelně se kvalifikující země jsou v 1. semi. V 2. semi máme hned dva sousedy. Další pozitiva jsou rozdělení Řecka – Kypru, Rumunska – Moldavska a taky Arménie – Ázerbájdžánu… Celkem to myslím máma dobře rozvržené. Mohlo to být mnohem horší!!!

  Reagovat
 • Absolutní spokojenost. V tu chvíli jsem si přál druhé semifinále neskutečně moc a vytáhla nás šikovná to paní. SWE, RUS, AUS, NOR, AZE, ROM, BEL, UKR v prvním semifinále. Mohli jsme si přát lepší los? Líp to snad už nešlo.

  Reagovat
  • Teoreticky to je dobrý los, souhlasím, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Ale je tam více faktorů, které můžou mít vliv. Nebyla bych tak předčasně pozitivní. Teď si to probereme ještě z hlediska po kom a před kým nastupujeme. Skvělý je, že zrovna u těhle dvou státu můžeme dopředu odhadovat, protože už jsou informace nebo hodně velká pravděpodobnost. Před námi je Island a pravděpodobně ho bude zastupovat zpěvačka Iva s jejím Oculis videre. Má obrovskou podporu už teď (semifinále a finále idland. výběru je až v únoru) a krásný operní hlas, éterickou baladu & pokud bude zpívat v islandštině, bude to mít ještě větší grády a postup do finále je zaručen. Je slepá a ta píseň je o vnitřním zraku, který nás vede.
   Po nás bude Řecko, a s největší pravděpodobností, podle posl. informací, ho bude zastupovat Stefania. Krásná 17ti letá napůl holanďanka s řekyní. Je nadějná, talentovaná, má už za sebou dobré umístění z Junior Eurovize, kde zastupovala Holandsko, a úspěšně rozjela svojí pěveckou dráhu . Pravděpodobně bude zpívat energický, taneční-latino song, dle reakcí na její nedávné vystoupení v Řecku.
   Takže mezi těmahle velmi konkurenčníma „sousedama“, koho byste vybrali, aby jsme nezapadli a fans pro nás hlasovali? No určitě ne slečnu, baladu nebo latin bop. Co by nás úplně odlišilo a vzbudilo zájem v hlasování, by byli akorát We all poop. Jsou originální, jsou charismatičtí, je to band a přinášejí se svým songem hlubokou zprávu, poselství a to se na Eurovizi cení, jak ve fandomu, tak u poroty, protože takových písní je opravdu málo. Pro mě jsou prostě ze všech možných úhlů pohledu nejlepší. Navíc by měli obrovskou podporu od veganů a těch je ve fandomu hodně. Je fůra videí na YouTube, ať už veganských nebo ne, z ciziny na jejich podporu. Mají obrovskou šanci se dostat myslím minimálně do top 5 v Eurovizi. Vybereme je ale? Zdá se, že zatím převládá Elis a Olga. Jenže mezi silnou konkurencí Islandu a Řecka a s podobnými žánry, se stratí. A balad bude v Eurovizi letos dost.
   Já už jsem We all poop dala hlas a doufám, že nás bude dostatek, abychom je poslali.

   Reagovat
   • Pořadí vystoupení ještě minimálně 2 měsíce nebude známé. Jedná se jen o pořadí kdy se losovalo. Konkrétní pořadí je většinou zveřejněno někdy koncem března – začátkem dubna. 🙂 Ale souhlasím s tvrzením, že záleží na tom, před kým a po kom budeme vystupovat. Ale to už je na producentech, aby to bylo žánrově odlišné a nešly dvě rychlé věci nebo dvě balady ihned po sobě (pokud tu možnost mají).

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..