ESCZ 2020Ostatní

ESC Arena hodnotí: All the Blood (We All Poop)

Co říká na píseň All the Blood posádka našeho webu? Zjistíte právě teď!

V letošním roce jsme si pro vás připravili novinku. Všechny písně českého národního kola ESCZ 2020 ohodnotí redaktoři, editoři a administrátor webu ESC Arena. Přečtěte si jednotlivá slovní a číselná hodnocení a dejte nám vědět, jak moc s nimi (ne)souhlasíte.

1. We All PoopAll the Blood

Dominik

Nikdy nedávej na první dojem… A zrovna u této kapely platí dvojnásob. Už svým názvem vybočuje od ostatních soutěžících a dle prvních fotografií a rozhovorů jsem očekával spíše bizarní výplod nebo patrona pro zpestření finálového výběru. Opak byl ale pravdou. Píseň mě zaujala hned prvními sekundami, ač vášnivým posluchačem rocku nejsem. Zajímavý text, skvělá práce se zvukem a hlasy, videoklip dodává ponurou atmosféru. Tohle vše je na debut kapely více než obstojné, ale čím déle jsem píseň poslouchal, tím více se ve mně budil pocit neúplnosti. Něco tomu prostě chybělo.

Hodnocení: 6,5

Josef

Od skupiny s vtipným názvem We All Poop se nečekalo nic světoborného a tak píseň All the Blood mohla jedině překvapit. Je moderní a originální, také klip je zajímavě zpracovaný, i když možná až příliš kontroverzní pro Eurovizi. Plusové body dávám za zajímavou hudbu a sympatický hlas hlavního zpěváka Jakuba. Rozhodně patří k lepšímu průměru letošního národního kola. O možném postupu do eurovizního finále bych se však u této skupiny obával.

Hodnocení: 7

Honza

„Positive song“ ve velmi negativní atmosféře. Od kapely jsem neměl prakticky žádné očekávání, a tak jsem nemohl být zklamán. Nakonec u mě ale dokonce převažuje velká spokojenost. Píseň je kvalitní, netradiční, mluvíme-li především o hudbě, kterou většinou slýcháme na eurovizní stagi. Chlapce rozhodně musíme brát v potaz, čím víckrát to slyším, tím více tomu fandím. Jo, tohle by se v Rotterdamu rozhodně neztratilo!

Hodnocení: 8,5

Vladimír

Hned první písnička a velké překvapení letošního ročníku. Na nově vzniklou kapelu, která začala spolupracovat teprve nedávno, je tento jejich první počin docela úspěch. Na skladbě oceňuji především její osobitost a to, že se vymyká běžným eurovizním songům, ale přesto je aktuální, poslouchatelná a tak trochu i chytlavá. Připomíná mi některé písničky známých pop-rockových skupin, které jsou v Čechách dost oblíbené, takže si zde jistě najde dost fanoušků, kteří pro ni budou hlasovat.

Hodnocení: 7

Pavel

Ač jsem od zbrusu nové kapely nečekal mnoho, chlapci nakonec poměrně zaujali. Píseň stylem připomíná produkci známých pop rockových kapel milénia a cítím z ní krapet retro feeling. Rytmus má chytlavý a v textu se dá hledat určitá hloubka. Zatím mi stále uniká celé propojení názvu kapely s písní a celým videoklipem, na což kluci sami upozornili již na tiskové konferenci k představení finalistů. Jediné, k čemu mám značnou výtku a co mně osobně nesedí, je samotný videoklip. Na můj vkus je příliš drsný a násilný. Jak se však říká, sto lidí, sto chutí. Celkově píseň hodnotím nadprůměrně.

Hodnocení: 6,5

Tereza

Především se mi líbí ten název kapely a ujištění v názvu písně, že je vlastně pozitivní (i když no…). Můj styl je sice dance pop a folk, ale musím říct, že se mi tento song opravdu líbí. Jak známo, eurovizní diváci rockové kapely do finále posílají často. Za mě velmi kvalitní produkce, která by se na evropském pódiu určitě odlišila a šla by do finále. Držím palce!

Hodnocení: 7

Daniel

Přestože rock není můj nejoblíbenější žánr, na debut je to za mě povedená a kvalitní skladba. „All the Blood” je celkem chytlavá píseň, ze které díky zvoleným nástrojům a hlasům vychází jistá působivá „temná síla“ a společně s jemňujícím indie nádechem jí dodává šmrnc a odlišuje se tak od mainstreamu. S přihlédnutím k výsledkům podobných rockových skladeb na Eurovizi v posledních letech se však obávám, že oproti ostatním písničkám ve výběru nemá takový potenciál na úspěch.

Hodnocení: 7

Celkové hodnocení pro All the Blood: 7,07

 

3 komentáře: „ESC Arena hodnotí: All the Blood (We All Poop)

  • Souhlasím s těmi 21 pilots, ale bohužel k úplné dokonalosti by to chtělo více energie a dynamiky. Určitě by hudba měla být více hlasitá, moc nechápu v čase 2:25, kdy píseň má gradovat, tak místo aby to tam kluci střelili, tak jede jenom hudba. Tam měl přijít refrén jako h*vado. Předtím je klidnější pasáž a ten refrén by tam krásně vynikl.
    Nicméně velké a jednoznačně pozitivní překvapení. Pokud by se trochu ta písnička upravila, povedl se staging, tak by to mohla být pěkná bombička. Nebál bych se kakáče poslat přímo do ESC.

    Reagovat
  • Ceska verze 21 Pilots. Rozhodne jisty postup do finale. Otazkou je, jak zpivaji live. Ale pro me zatim vitez naseho kola.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..