ESCZ 2020Novinky

Poslední dvě nápovědy k účastníkům ESCZ 2020

Čtvrtá adventní neděle a Štědrý den přinesly závěrečné dvě indicie k našim možným příštím reprezentantům.

Advent je u konce a s ním i osmička nápověd od české eurovizní delegace. Jaká dvě překvapení na nás čekaly těsně před Vánoci?

Nápověda číslo 7 (22. 12.) – origami

Sedmá nápověda je vlastně docela podstatná a neméně zajímavá. Nadcházející ročník našeho národního kola se totiž celý ponese ve stylu papírových skládaček origami. Každý z finálové sedmičky si tak měl vybrat jedno origami, které je mu blízké a úkolem následně bylo toto origami (nebo přímo dané zvíře či tvar) použít ve svém videoklipu. Tyto videoklipy budou zvřejněny spolu se soutěžními písněmi v pondělí 20. 1. 2020, kdy také začne online hlasování v národním kole. Jaké origami si naši tajemní soutěžící vybrali?

  • prase
  • jeřáb
  • králík
  • osmicípá hvězda
  • drak
  • lev
  • leknín

Konkrétní výběr nám nejspíš příliš nenapoví, ale idea jednotného tématu napříč celým národním kolem je velmi zajímavá a neméně pak použití zrovna origami a také speciální úkol s videoklipy. Více tohle posoudíme, až uvidíme konečný produkt. Za nás však za tenhle nápad dostává Česká televize palec nahoru. Zároveň také byla představena nová podoba loga národního kola Eurovision Song CZ (ESCZ), kterou můžete vidět jako úvodní fotografii tohoto článku. Jedná se právě o nápis ESCZ složený z origami.

Bonusová nápověda číslo 8 (24. 12.) – TOP 3 Cesára Sampsona

Již se sedmou nápovědou byla odhalena podoba finální speciální nápovědy. Tou je TOP 3 našeho národního výběru podle Cesára Sampsona, reprezentanta Rakouska z roku 2018. To by ale nebylo žádné napětí, kdyby vše nezůstalo tajemné. Cesár písně popisuje a uděluje jim body na škále od 1 do 10. My však poznáme pouze nejvyšší příčky. Jaké písně Cesára oslovily?

  1. místo = 9/10 (skvělý hlas, super, má příběh, vhodné pro Eurovizi, má to něco speciálního, co lidé na Eurovizi hledají, hodně osobní, má to svůj „feeling“ a „vibe“)
  2. místo = 8.5/10 (není to typická eurovizní skladba, nezapadá mezi ostatní, dokázala by vyčnívat, čerstvé, velmi komerční a současné)
  3. místo = 7/10 (současný eurovizní pop, který odpovídá posledním českým reprezentantům, chytlavý, moderní, zralá produkce, píseň vhodná pro radia)

TOP 3 ESCZ

🎉🎄🎉🎄 VESELÉ VÁNOCE 🎄🎉🎄🎉DNES rozdáváme 🎁🎁🎁 jako PRVNÍ 🤘 Cesár Sampson jsme pustili všech 7 finálových songů, bez toho aby věděl cokoliv (věk, styl, vizáž atd.) o daném umělci. Cesár si vše poslechl a VELMI přísně zhodnotil…TADY 👇👇👇 jsou tři jeho nejoblíbenější pecky

Zveřejnil(a) Eurovision Song Contest Czech Republic dne Pondělí 23. prosince 2019

Dokázali byste nyní ze všech indicií dát dohromady třeba jeden tip, který by se dokázal postupně vystopovat v jednotlivých nápovědách? Pokud takový tip máte, tak nám ho napište do komentářů.

Jeden myslel na “Poslední dvě nápovědy k účastníkům ESCZ 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..