Novinky

DNES: Finále Eurovision Choir 2019

Švédská televize SVT dnes večer živě vysílá finále druhého ročníku eurovizní soutěže pěveckých sborů.

Včera jsme vám připomněli začátek této nové soutěže z eurovizní rodiny ve článku, kde nechyběl popis pravidel prvního ročníku a videa s ohlédnutím za soutěží. Dnes se podíváme na změny v pravidlech a také na všechny důležité informace o dnešním finálovém přenosu.

Oproti prvnímu ročníku se zkrátila maximální délka soutěžního vystoupení z šesti minut na čtyři minuty. Zbytek pravidel zůstal víceméně stejný. Během finálového večera každý sbor předvede svou soutěžní skladbu (či skladby) a pak už bude vše v rukou odborné poroty. Jejími členy tentokrát budou světoznámý skladatel John Rutter z Velké Británie, multižánrová švédská zpěvačka Katarina Henryson a moderátor, producent a úpravce písní Deke Sharon ze Spojených států. Ti po vystoupení všech deseti soutěžních sborů vyberou tři nejlepší, kteří v druhém kole předvedou druhé vystoupení, které bude už kratší než to první a bude trvat max. tři minuty. Celým večerem nás provede moderátorská dvojice Petroc Trelawny z rádia BBC a Ella Petersson z domácí švédské televize SVT. Vítěz dnešního večera si odnese trofej a titul Eurovision Choir 2019 a zároveň se bude moci účastnit World Choir Games 2020, které se uskuteční příští rok v Belgii.

Finalisté Eurovison Choir 2019

  1. Švédsko: Zero8 – Khourmi / Hej, dunkom så länge vi levom
  2. Belgie: Almkalia – Made in Belgium (Medley)
  3. Lotyšsko: Babite Municipality Mixed Choir Maska – Pērkontēvs
  4. Německo: BonnVoice – O Täler weit / Die Gedanken sind frei
  5. Norsko: Volve Vokal – Ønskediktet
  6. Dánsko: Vocal Line – True North
  7. Skotsko: Alba – Cumha na Cloinne / Ach a’ Mhairead / Alba
  8. Slovinsko: Jazzva – Spomenčice
  9. Švýcarsko: Cake O’Phonie – Chante en mon cœur / La sera sper il lag / Poi / Le ranz des vaches / La ticinella / Beresinaliedet / Chanson d’ici
  10. Wales: Ysgol Gerdd Ceredigion – Cúlna / Ar Lan y Môr

Přímý přenos začíná ve 20:30 a živě je možné jej sledovat na většině televizních stanic účastnických států nebo na online vysílání televize SVT přes SVTplay, které mnozí eurovizní fanoušci dobře znají. Lze na stejném místě totiž sledovat živě i švédské národní kolo Melodifestivalen.

Budete sledovat dnešní přenos? Jaký styl v podobných soutěžích preferujete?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..