Novinky

Rozdělené výsledky porot a hlasování diváků

„Split results“ sobotního velkého finále Eurovize 2019!

Stejně jako je tomu každý rok, ani letos se odborné poroty a hlasující diváci u televizních obrazovek zcela neshodli na tom, jak by mělo vypadat pořadí zemí velkého finále. Někteří interpreti bodovali u odborných porot, jiní naopak u televizních diváků. Vítěze letošní Eurovize Duncana Laurence spojuje jedna zajímavá skutečnost s vítězkou Eurovize 2016 Jamalou;  oba totiž nevyhráli  ani u odborných porot, ani u televizních diváků, a přesto v celkovém součtu finále ovládli. Pojďme se podívat, jak vypadají výsledky po rozdělení na odborné poroty a televizní diváky zvlášť!

Tabulka hlasování odborných porot:

Zdroj: eurovisionworld.com

Tabulka hlasování televizních diváků:

Zdroj: eurovisionworld.com

Podíváme-li se na výsledky Česka, odborným porotám můžeme jen poděkovat. Nadělily nám totiž krásných 150 bodů, které nás vynesly až na 7. místo. Naopak televizní diváky píseň Friend of a Friend příliš nezaujala a skupina Lake Malawi si od nich vysloužila jen 7 bodů, které stačily pouze na 24. místo.

Severní Makedonie, u které to do poslední chvilky vypadalo na vítězství u odborných porot, nakonec skončila druhá, a to těsně za Švédskem. V televizním hlasování však Severní Makedonie skončila až na 12. příčce.

Opačný případ je letos Norsko. To zvítězilo u televizních diváků s krásnými 291 body. Odborné poroty však odsunuly skupinu Keiino až na 15. pozici.

Kontroverzní vystoupení Islandu příliš nezaujalo odborné poroty. Ty ho umístily na 14. místo. Ovšem televizní diváky zaujala skupina Hatari o něco více a zařadila se na 6. pozici.

Německo si bohužel letos od televizních diváků nevydělalo ani bod. Zachránily je však alespoň trochu poroty, které Německu udělily 32 bodů.

Drtivým rozdílem se vyznačuje i San Marino. Zatímco u odborných porot získalo 16 bodů, což stačilo pouze na 23. místo, televizní diváci vystřelili Serhata až na 10. příčku. Obdržel od nich 65 bodů.

Mikiho ze Španělska zcela potopily odborné poroty. Skončil v tomto hlasování na posledním místě. Vylepšení se dočkal od televizních diváků, kteří mu naposílali krásných 53 bodů a v diváckém hlasování obsadil 14. místo.

Co si o hlasování odborných porot a televizních diváků myslíte? Napište nám do komentářů!

7 komentářů: „Rozdělené výsledky porot a hlasování diváků

 • Tak málo hlasů od diváků pro Českou republiku působí jako šok, obzvlášť když jsme postupovali z 1. semifinále z 2. místa. Jenže: V 1. semifinále už byla před námi jen Austrálie. Druhé semifinále bylo celkově silnější a když vezmeme výsledky první finálové desítky, je tam z prvního semifinále zase Austrálie plus Island, který nás jako jediný přeskočil, zbytek je 2. semifinále a „silná pětka“. Takže někteří z těch, kdo pro nás hlasovali v 1. semifinále, si ve finále vybrali někoho jiného.

  Reagovat
 • Z toho San Marina je mi fakt na zvracení, totální odpad. San Marino mám rád a vždy jsem jim přál, když jsou tak neúspěšnou zemí, ale když posílají samej shit, tak pak nemůžou chtít do finále. O to víc mě štve, že u diváků skončili na 10. místě.. :/
  Dále mě mrzí, jak porota potopila Španělsko, opět dala více i San Marinu, to je špatnej vtip.. Diváci to už pak nezachránil.. No a pak mě mrzí jen 20 bodů pro Maltu, která se skvělým songem i stage dojela zřejmě na running order.. (stejně tak jako my) jinak mě top 3 u diváků těší. Tento systém se mi líbí a baví mě, ale musím říct, že je zvláštní, že nevyhraješ ani u porot ani u diváků a přesto jsi vítězem 😀

  Reagovat
 • Totálně nás diváci letos odepsali,jako hlasovat pro San Marino takový brak už svědčí o tom že to není jen o hudbě.Díky porotě letos nás držela jinak by to dopadlo katastrofálně

  Reagovat
  • Rusko byl kýč, a podle hlasování to vypadá, že patříme stále k východnímu bloku, zase Rusáci 12 bodů, wtf? To jich je tady tolik? Nebo že by Ukrajinci hlasovali pro Rusko?

   Reagovat
   • 12 bodů od našich diváků pro Rusko je podle kombinace dobré písně (vždyť nakonec skončila třetí) i silné východoslovanské menšiny. Prostě ze západu k nám za prací nikdo nejezdí.:-)

    Reagovat
  • Norsko získalo v televotingu několik bodů „zadarmo“ od severských sousedů a navíc ne ze všech zemí. Nizozemí získalo v televotingu min. jeden bod z každé zeme – je to zasloužený vitez🥂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..