Novinky

Hlasování Česka v Eurovizi 2019

Podívejme se na hlasování českých porot a diváků v semifinále a finále letošní Eurovize!

Co nás asi nejvíce zajímá jsou body, které vzešly z našeho českého hlasování. A to jak od odborných porot, tak od televizních diváků. Podíváme se rozděleně, jak hlasovalo Česko v prvním semifinále a také v sobotním velkém finále!

PRVNÍ SEMIFINÁLE

Zdroj: eurovision.tv

VELKÉ FINÁLE

Zdroj: eurovision.tv

Jste spokojení s tím, jaké body Česko do Eurovize poslalo? A pro koho jste hlasovali vy? Napište nám do komentářů!

12 komentářů: „Hlasování Česka v Eurovizi 2019

 • Jedna zajímavost ohledně zvláštního hlasování předsedkyně naší poroty Jitky Zelenkové v 1. semifinále. Pod jedním článkem na webu wiwibloggs.com poukazuje jeden z diskutérů na to, že paní Zelenková možná omylem zaznamenala své výsledky semifinále v obráceném pořadí. Je totiž zvláštní, že Slovinsko u ní skončilo v prvním semifinále na posledním místě (u všech zbylých členů české poroty na prvním), zatímco ve finále u ní bylo na 6. místě. Nejvíc bodů dala jako jediná v semifinále Portugalsku, které u ostatních CZ porotců dost propadlo. Estonsko umístila v semifinále na 14. místo, ve finále na 4. Kypr v semifinále na 3., ve finále na 18. Pokud opravdu takovou chybu udělala, tak zamezila postupu Polska do finále. Když celé její pořadí obrátíte, zůstala byla Zena z Běloruska v semifinále a Polsko by mělo dostatek bodů na postup do finále (diskutér, co na to upozornil, byl očividně fanoušek Polska, že si toho všimnul…) Nechci šířit žádné konspirační teorie, ale za zmínku to rozhodně stojí. Podrobné hlasování její i ostatních CZ porotců v semifinále a finále si můžete porovnat sami tady:
  https://eurovision.tv/event/tel-aviv-2019/first-semi-final/results/czech-republic
  https://eurovision.tv/event/tel-aviv-2019/grand-final/results/czech-republic

  Reagovat
 • Ale no tak, 12 bodů Rusovi a tomu jeho nosovému kňourání? Zlatý Serhat, tbh. 😉

  Ke zhodnocení (ne)relevance českého televotingu bychom potřebovali vědět kolik lidí hlasovalo a to nám ČT asi neprozradí. Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo třeba jen pár set lidí. Pokud ano, pak s tím Rusko a Ázerbajdžán nemají moc vysoké výdaje a nedivím se, že to takhle dopadá. Berme to tak, že máme rok na to, abychom šířili mezi svými přáteli (a přáteli přátel) eurovizní osvětu a ty východumilné bakšišáky napřesrok prostě přehlasovali.

  Reagovat
   • Koukám, že jsme v rozmezí pěti minut zveřejnili komentář o tom samém. Jen jsem čerpala z jiného, méně fundovaného zdroje;) Nehledala bych ale za tím zmanipulované hlasování, spíš jen lidský faktor nebo chcete-li lidské selhání. Chybovat je lidské… Každopádně to neomlouvá fakt, že v porotě mají sedět profesionálové, lidé, kteří nejen rozumí hudbě, ale zároveň umí i správně vyplňovat tabulky a v případě nejistoty si radši vše pořádně ověřit. Asi podcenila přípravu…;) Jaké to vrhá světlo na Česko, je další otázka.

    Reagovat
  • Přesně. A musíme také vzít v potaz kolik žije Rusů v ČR. Ti všichni můžou hlasovat pro Rusko. Tak jako Turci žijící po celé Evropě hlasovali pro příšerné, falešně zpívajici ,San Marino

   Reagovat
 • Ono by to tak mělo být, že sousedé by si neměli nadržovat a posílat si vzájemně body, jinak by eurovize už neměla žádný smysl, nebylo by to o muzice, ale spělo by to spíše k politice atd… ANO, očekávala jsem nějaké body z PLR, ale spíše proto, ře Albert má polské kořeny atd…. opět nic, ale jejich reakce např. 12 points from Poland etc… fakt směšné. Je pravdou, že některé státy si hlasy posílají, ale jsem spíše proto, né dělat to samé, ale odbourávat špatné věci… Jak to v ESC odstranit? tak na to jsou tam jiní lidé. Těším se na příští rok, na nové písničky a budu posílat hlasy podle svého uvážení.
  NOTE: ČR musí ESC zaujmout a musí s ESC žít… jestliže ČR televote žádné hlasy neposílají, žádné nedostanou, a to je fakt.

  Reagovat
 • Za naši velkou podporu Slovinska jsem hrozně moc rád, naopak mě vyloženě děsí 12 bodů pro San Marino a Rusko.

  Reagovat
 • Za to San Marino jsou pravděpodobně zodpovědní stejní lidé, kteří neustále hlasují pro Ázerbájdžán.

  Reagovat
 • Příští rok prosím pro Polsko 0 bodů Polsko se na nás každý rok vykašle podpora žádná.A moc nechápu první semifinále San Marino 😀 to je vtip Česko?Jinak mile mě překvapila Macedonia

  Reagovat
 • S našim diváckým hodnocením ve finále spokojený jsem, většina bodů zaslouženě. U poroty ale nechápu to Slovinsko a Island, u kterého bych čekal, že právě porota ho sestřelí. V semifinále nic moc.

  Reagovat
  • se slovinskem a madarskem je do budoucna potreba zacit pracovat. Pristi rok jim budu posilat hlasy at za ne vystupuje kdokoliv. Tento rok nam dali 12..

   Reagovat
   • Vážně? Přesně tohle je důvod, proč je Eurovision tak politická. Dávat někomu hlasy jen za to, že „nám loni dali 12“? Patetické…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..