Novinky

Press centrum a Eurovize 2019 očima našich reportérů

Náš tým reportérů je již několik dní v Tel Avivu a přínáší vám hlavní dění z první ruky. Jak vypadá press centrum a atosféra v Expo Tel Aviv?

Náš čtyřčlenný tým (Josef, Lukáš, Vladimír a Honza) je již v areálu Expa Tel Aviv jako doma. Po čtyřech dnech prvních zkoušek obou semifinále nastal dnes den volna, protože na středu 8. května v Izraeli připadá národní svátek Memorial Day, při kterém se vzpomíná na vojáky, kteří položili svůj život při obraně Izraele. Pojďte se s námi ve fotoreportáži podívat, jak vlastně celý areál Expa vypadá, konkrétně pak pavilony, které slouží pro novináře.

Celé Expo Tel Aviv je velmi rozsáhlé, takže do všech částí samozřejmě přístup nemáme. V pavilonu č. 10 se nachází zdravotnický personál a probíhají zde také kurzy jógy. Tento pavilon se nachází blízko u vstupu do areálu. Před ním najdeme stan, ve kterém se vyzvedávají akreditace. Za rohem je pak bezpečnostní kontrola před pavilonem č. 11. Ten je domovem všech zdejších novinářů, protože zde se nachází samotné press centrum a fan zóna.

Hned za rohem je pavilon č. 12, ve kterém se nachází místnosti, které se využívají pro rozhovory s interprety. Ty je potřeba si zarezervovat, pokud se jedná o něco soukromého, ale většinou je daný čas, kdy v dané místnosti bude ta či ona země dělat interview a pak se zapisujete na seznam, pokud máte o rozhovor zájem. O jednu budovu dál, v pavilonu č. 13, se pak odehrávají všechny tiskové konference. Pokud tedy během prvních zkoušek přebíháte mezi press centrem, kde se promítají zkoušky, na tiskové konference, máte pak v nohách naběháno i několik kilometrů.

Před press centrem je pak prostranství, kde jsou lehátka a slunečníky, kde si novnináři a akreditovaní fanoušci mohou odpočinout a dát si něco k jídlu z blízkých foodtrucků. Ještě za pavilonem č. 13 najdeme to hlavní, což je pavilon č. 2, kde se nachází jeviště a hned vedle pak v odděleném pavilonu najdeme i green room. Tam se však novináři dostanou až při druhých zkouškách a při prvních generálkách. Prozatím se můžete podívat na fotografie z press centra a ostatních míst v Expu Tel Aviv.

2 komentáře: „Press centrum a Eurovize 2019 očima našich reportérů

  • Jaká je podmínka, abych mohl jet příští rok taky( a mít přístup do Press centra)…😅

    Reagovat
    • To by chtělo být novinářem nebo redaktorem některého akreditovaného webu. 🙂 Pokud máš zájem být součástí našeho týmu, napiš nám na info@escarena.cz a domluvíme testovací spolupráci. 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..